Dzisiaj jest: 26.4.2024, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Feniks Pesta po kolejnym pracowitym weekendzie

Feniks Pesta Stargard kończy pełen emocji weekend startowy w Mistrzostwach Polski U-15 w Zgierzu oraz w Międzynarodowym Turnieju HEROS OPEN w Boguszowie, gdzie zawodniczki zdobywają 5 medali.

Zawodnicy Feniks Pesta Stargard zakończyli także rywalizację w Mistrzostwa Polski U-15 w zapasach, w Zgierzu 27-29.11.2020.

Po bardzo dobrych walkach dwóch zawodników walczyło o brązowe medale Mistrzostw Polski.

5 miejsce zajął Filip Pawlikowski(62 kg), który stoczył 5 walk, w walce o brąz nieznacznie na punkty przegrał z zawodnikiem z Wrocławia.
Bardzo dobra walka, Filip trzymał przeciwnika na plecach i był bliski „tuszu”, ale wrocławianin okazał się mocniejszy.

Także 5 miejsce dla Kuby Wawrzoły (100 kg). Walczył o brązowy medal z zawodnikiem z Warszawy. Przegrał przez „tusz”. Jednak dojście Kuby do walki o medal jest ogromnym sukcesem tego zawodnika.

Kolejni zawodnicy, którzy zasługują na szczególne słowa uznania i znaleźli się w ścisłej czołówce kraju to:
8 - miejsce Sokołowski Kacper (41 kg). Stoczył 4 walki. Bardzo dobry technicznie zawodnik, rokujący wyższe wyniki w kolejnych latach.
11 - miejsce Bartek Kiszka (44 kg). Stoczył 4 walki.

Wyniki pozostałych zawodników:
14 miejsce - Matwiejczyk Michał(44 kg), stoczył 3 walki,
17 miejsce - Danielewski Oliwier(44 kg), stoczył 3 walki,
19 miejsce - Gocół Łukasz (48 kg), stoczył 3 walki,
10 miejsce - Polasz Marcel(85 kg), stoczył 2 walki,

W klasyfikacji drużynowej Feniks Pesta Stargard zajął wysokie 10 miejsce w kraju. W zawodach wystartowało 240 zawodników, z 65 klubów.

Pozostał mały niedosyt, ponieważ klub liczył „po cichu” na 2-3 medale.

Natomiast rewelacyjnie spisały się dziewczyny na Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich/HEROS LADY OPEN w Boguszowie. Zawody były mniej obstawione, niż w latach ubiegłych, ale poziom jak zwykle wysoki.

Ogromne gratulacje dla klubowych debiutantek w zawodach tej rangi: Oliwii, Zuzi i Magdy. Wszystkie dziewczęta stoczyły rewelacyjne walki, olbrzymia satysfakcja z każdego pojedynku.

Wyniki:
1 miejsce - Nikola Piechocka (50 kg),
2 miejsce - Magda Winiarska (54 kg),
2 miejsce - Sokołowska Zuzanna (39 kg),
3 miejsce - Oliwia Jędrzejczak (33 kg),
3 miejsce - Pola Fojut (69 kg).

Drużynowo wysokie 2 miejsce na 29 sklasyfikowane kluby.

BRAWO dla zawodniczek, brawo dla trenerów Weroniki i Leszka za poświęcony czas oraz dla rodziców dzielnie kibicujących on-line i przekazywane informacje na bieżąco w grupie FB.