Dzisiaj jest: 7.8.2020, imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Jest umowa na skatepark

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

19 000 zł dofinansowania pozyskało miasto na gruntowny remont skateparku.

Jest umowa na skatepark

Środki pochodzą z budżetu Urzędu Marszałkowskiego. Prezydent Rafał Zając podpisał w tej sprawie umowę z wicemarszałkiem Olgierdem Kustoszem. Inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.
 

Obiekt zostanie kompleksowo wyremontowany. Nawierzchnia będzie wzmocniona, pojawią się też silikonowe powłoki ochronne. Projekt przewiduje także naprawę uszkodzeń, zabezpieczenie podestów przed korozją i odnowienie pozostałych elementów. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników. Wartość inwestycji to prawie 50 000 zł.
 

Skatepark to miejsce cieszące się dużą popularnością wśród mieszkańców w różnym wieku. Najczęściej ćwiczą na nim młodzi stargardzianie – przede wszystkim miłośnicy jazdy na rowerze, rolkach, hulajnodze i deskorolce. Jego łączna powierzchnia to prawie 900 m2. Powstał w 2009 r., a teraz przejdzie kompleksową renowację, by służyć mieszkańcom przez kolejne lata.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard. Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. FOTORELACJA