Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Objechali Miedwie dookoła

Dodano: 5 lat temu

799 uczestników wzięło udział w IV edycji Maratonu Szosowego Dookoła Jeziora Miedwie.

Kolarze pokonali trasę o długości 68 km. Niektórzy okrążyli jezioro dwa razy. W rywalizacji wzięły także udział osoby niepełnosprawne.
?
Na starcie maratonu stanęli zawodnicy z całej Polski. Wyścig rozpoczął się i zakończył na miedwiańskiej promenadzie. Przyznano nagrody na dwóch dystansach – mega (136 km) i mini (68 km). W kategorii rower szosowy na dystansie mega zwyciężył Wojciech Ziółkowski. Stargardzianin pokonał tę trasę w 3 godziny i 5 minut. W kategorii rower inny na podwójnym okrążeniu najszybszy był Zbigniew Bauta z miejscowości Kaszczor (03:56:04,33).
Na dystansie mini w kategorii rower szosowy tryumfował Artur Kozal z Mosiny. Zawodnik przejechał 68 km w godzinę i 35 minut. Ten dystans w kategorii rower inny zwyciężył natomiast Sławomir Lipiński z Nowogardu (01:48:51,82).

Nagrodzono także kolarzy niepełnosprawnych. Zawodnicy startowali na handbike’ach, czyli rowerach napędzanych siłą rąk. W tej kategorii na dystansie mini pierwsze miejsce zdobył Michał Urtnowski ze Szczecina. Jego wynik to 02:16:44,66.

Puchary wręczał m.in. prezydent Rafał Zając. Organizatorem Maratonu Szosowego Dookoła Jeziora Miedwie jest Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.

Zdjęcia: Tadeusz Surma
Źródło: Urząd Miasta Stargard