Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Gdzie Miasto zmodernizuje oświetlenie?

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Mieszkańcy ul. Bydgoskiej skarżą się, że w tym rejonie miasta brakuje oświetlenia.

Gdzie Miasto zmodernizuje oświetlenie?
Miasto zapewnia, że będzie konsekwentnie doświetlać kolejne ulice.

Mieszkańcy ul. Bydgoskiej zwrócili uwagę, że brakuje oświetlenia głównego ciągu komunikacyjnego do budynku nr 6 i pozostałych budynków przy ul. Bydgoskiej. Zamieszkujący ten rejon miasta po zmroku obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

Prezydent Stargardu Rafał Zając informuje, że w 2019 r. zrealizowane zostaną inwestycje związane z budową oświetlenia ulicznego przy ul. Broniewskiego na odcinku od Ronda NSZZ Solidarność do ul. Armii Krajowej oraz na odcinku od Cukrowni Kluczewo do ulicy Głównej, przy ul. Płatnerzy polegające na oświetleniu miejsc postojowych, przy ul. Drzymały- sięgacz oraz fragment ul. Nowowiejskiej. Szacunkowy koszt wymienionych inwestycji to 770 tys. zł.

- Po uzyskaniu ewentualnych oszczędności będzie możliwość zlecenia wykonania niezbędnych dokumentacji projektowych dla innych miejskich inwestycji związanych z oświetleniem- mówi Rafał Zając. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do zadań gminy należy finansowanie oświetlenia wyłącznie ulic, placów, dróg gminnych, dróg powiatowych i dróg wojewódzkich.

Przy ul. Bydgoskiej obecnie znajdują się słupy oświetleniowe wyposażone w podwójne wysięgniki z oprawami sodowymi. - Mają one za zadanie doświetlać nie tylko drogę, ale również chodnik wzdłuż wspomnianych posesji. W gestii zarządcy lub właściciela budynku jest z kolei wykonanie doświetlenia wejść do nieruchomości. Ze względu na zwięzłą zabudowę takie doświetlenie poprawiłoby widoczność ciągu komunikacyjnego do tych budynków w porze wieczornej i nocnej- dodaje Prezydent Rafał Zając.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1