Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Jeleń na Zachodzie

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Straż Miejska odebrała zgłoszenia od mieszkańców, że na stargardzkich ulicach przechadzają się jelenie.

Jeleń na Zachodzie
Informacje potwierdziły się. Zwierzęta odtransportowano w bezpieczne dla nich otoczenie.

W środę (9 stycznia) około południa rozdzwoniły się telefony Straży Miejskiej. Mieszkańcy informowali o jeleniach na ul. Spokojnej, Bema, Różanej, a także na Os. Zachód. W jednym ze zgłoszeń mówiono o stadzie zwierząt (7 sztuk). Funkcjonariusze szybko ustalili i zlokalizowali dwa jelenie. - Jeden z nich uderzył w pojazd przy ul. Kościuszki, zerwał rogami torebkę uczennicy Zespołu Szkół nr 2 na osiedlu Zachód i ostatecznie ze względu na doznane obrażenia upadł na skrzyżowaniu ul. Ułanów Jazłowieckich z ul. 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty – relacjonuje Joanna Kufel ze Straży Miejskiej.

Strażnicy wezwali do rannego zwierzęcia wezwali Michała Kudawskiego osobę, z którą Gmina-Miasto Stargard ma podpisaną umowę na świadczenie usług z zakresu ratowania zdrowia i życia zabłąkanych dzikich zwierząt. Jeleń został przetransportowany do ośrodka w Wielgowie. Drugiego rogacza zlokalizowano na terenie Zespołu Szkół nr 1 w parku 3 Maja.  - Jeleń nie doznał obrażeń, poza złamanym rogiem. Udało się go bezpiecznie odseparować od miejskiego otoczenia do momentu, w którym zostanie zbadany i przetransportowany do naturalnego środowiska – wyjaśnia strażniczka. - Serdecznie dziękujemy za współpracę przedstawicielom „Dzikiej ostoi” oraz kołu łowieckiemu „Rogacz” - dodaje.

Foto: SM Stargard
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA