Dzisiaj jest: 27.4.2024, imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Czwarty beniaminek pokonał Błękitnych

Dodano: 6 lat temu Autor:

W 15. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard przegrali na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 0:1.

To był czwarty mecz z beniaminkiem i czwarta porażka piłkarzy Błękitnych. Pozytyw jest taki, że w tym roku stargardzianie nie zagrają już z żadną nową drużyną w II lidze. Za tydzień czeka jednak ich ciekawy, ale trudny mecz ze spadkowiczem z Fortuna I ligi - Ruchem Chorzów.

W pierwszej połowie sobotniego spotkania aktywny był Mateusz Kwiatkowski. Z upływem minut rosła przewaga Błękitnych. Obie drużyny nie stwarzały jednak wielu groźnych sytuacji. Po przerwie więcej pracy miał też Mariusz Rzepecki.

To kolejna sytuacja, gdy Błękitni dali zaskoczyć się w ostatnim kwadransie. Wielokrotnie w tym sezonie pozwalali rywalom wyrównywać w końcówce meczu lub strzelać zwycięskie gole. Skra strzeliła po rzucie rożnym. W jednej akcji dwa razy interweniował stargardzki golkiper. Był również słupek. Gospodarze za czwartym podejściem dopięli jednak swego i skuteczną dobitką trzy punkty zapewnił im Damian Nowak.

Reakcja po straconym golu była błyskawiczna. Na boisku w zaledwie kilka minut pojawiło się czterech nowych piłkarzy. To Karol Orłowski, Piotr Kurbiel, Patryk Włóka oraz Jakub Ostrowski. To prawie wszyscy rezerwowi, jacy pojechali do Częstochowy, bo nie zagrał tylko bramkarz Marcel Skwirut. Nie zmieniło to jednak obrazu gry. Przyjezdni nie zdołali już poważnie zagrozić bramce gospodarzy. W ten sposób skończyła się krótka seria zwycięstw Błękitnych składająca się z dwóch spotkań.

Skra Częstochowa - Błękitni Stargard 1:0 (0:0)
1:0 - Damian Nowak 80’

Składy:

Skra: Łukasz Krzczuk - Wojciech Jurek, Adrian Błaszkiewicz, Mariusz Holik, Oktawian Obuchowski - Krzysztof Napora (90+2’ Dawid Niedbała), Adam Olejnik, Kamil Zalewski, Piotr Nocoń, Maciej Buławski (53’ Michał Kieca) - Damian Nowak (90’ Sebastian Siwek).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Wiktor Patrzykąt, Patryk Baranowski, Mateusz Ogrodowski, Grzegorz Rogala (82’ Karol Orłowski) - Błażej Starzycki (85’ Patryk Włóka), Jumpei Shimmura, Filip Karmański (83’ Piotr Kurbiel), Mateusz Kwiatkowski, Adrian Kwiatkowski (90’ Jakub Ostrowski) - Przemysław Brzeziański.

Żółte kartki: Nowak (Skra) - Orłowski (Błękitni).