Dzisiaj jest: 22.11.2024, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Stowarzyszenie z dofinansowaniem na nowy pojazd

Dodano: 6 lat temu

Beneficjentem programu Polskiego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

Stowarzyszenie z dofinansowaniem na nowy pojazd

którego celem jest wyrównywanie różnic między regionami w zakresie likwidacji barier komunikacyjnych i architektonicznych, okazało się również Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Stargardzie.  Realizatorem programu jest Powiat Stargardzki, który zaprasza do udziału samorządy gmin oraz stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, pośrednicząc w przydzielaniu dofinansowania z PFRON- u na realizację zamierzeń, w poszczególnych obszarach wsparcia osób niepełnosprawnych.
 

Umowę o dofinansowaniu z funduszu na zakup busa do przewozu swoich podopiecznych podpisała ze Starostą Stargardzkim, Iwoną Wiśniewską Wiceprzewodnicząca Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Wiesława Drużyńska.  Swój podpis pod dokumentem złożyła również Irena Agata Łucka, Członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialna w Starostwie za politykę społeczną. Stargardzkie Koło otrzymało tym samym 80 tys. zł dofinansowania na zakup samochodu, który usprawni transport uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz osób, zatrudnionych w Zakładzie Aktywności Zawodowej prowadzonym przez organizację. Dofinansowanie z PFRON-u w ramach programu wyrównywania różnic wynosi maksymalnie 70 proc., resztę na zasadzie wkładu własnego  muszą zapewnić  wybrani beneficjenci. To również wyzwanie stojące przed stowarzyszeniem, starającym się o powiększenie swojego taboru.

Przyznane dofinansowanie z funduszu wpisuje się w obszar likwidacji barier transportowych, poprzez sfinansowanie części kosztów zakupu lub przystosowania pojazdów do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 

Stargardzkie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej dla 45 uczestników. W Środowiskowym Domu Samopomocy pod opieką Stowarzyszenia jest 40 osób, natomiast Zakład Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia” zatrudnia 69 swoich pracowników. Pod opieką Stowarzyszenia jest także 33 lokatorów- uczestników programu „Mieszkalnictwa Wspomaganego”, realizowanego wspólnie z Miastem, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Stargardzkim TBS.
 

Z PFRON- owskiego programu wyrównywania różnic skorzystało również Miasto Stargard, podpisując z Zarządem Powiatu umowę na dofinansowanie przebudowy łazienki oraz instalację windy, w budynku Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Ta inwestycja powinna być zrealizowana jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Retro Gaming w SCN FILARY. Fotorelacja