Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Bobrowa Polana zaprasza już w sobotę

Dodano: rok temu

Szereg atrakcji czeka miłośników aktywnego wypoczynku w Bazie Edukacji Ekologicznej „Bobrowa Polana”.

Bobrowa Polana zaprasza już w sobotę

Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska zaprasza wszystkich do udziału w imprezach, organizowanych przy okazji „Dnia Ekologii”. To wspólny projekt Starostwa Powiatowego, Proeuropejskiego Centrum Ekologicznego oraz  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W ramach umowy podpisanej ze Starostwem Powiatowym, Wojewódzki Fundusz dofinansował również infrastrukturę turystyczno- rekreacyjną Bobrowej Polany.
 

To niezwykle urocze miejsce w Lasku Reymonta, oddalone kilka kilometrów od śródmieścia Stargardu, będzie miejscem ekologicznych happeningów, gier i zabaw terenowych oraz zajęć na leśnej ścieżce zdrowia. Wiosenna edycja imprez na Bobrowej Polanie cieszyła się dużą popularnością. Nie inaczej będzie w sobotę 15 września, organizatorzy przygotowali bowiem nowe niespodzianki dla spragnionych wypoczynku w zgodzie z naturą.
 

Zapraszamy więc do udziału w sobotnim happeningu, który rozpocznie się na Bobrowej Polanie o godz. 11 i potrwa do 15. Na żądnych wrażeń czekają gry i zabawy o tematyce ekologicznej w leśnym Fun Parku. Będzie można też poznać tajniki natury przy „stoliku małego ekologa”. Dbający o środowisko wezmą udział w charytatywnej zbiórce plastikowych nakrętek. Wymienić plastik na sadzonki będzie też można w specjalnym ekokantorze. Jak aktywnie spędzić jesienne wieczory?- powiedzą o tym wolontariusze z Centrum Otwartych Drzwi SCK. Dla najmłodszych i nieco starszych  przygotujemy również  pyszny żurek. Zaprosimy też do ogniska.
 

Nowością będą stanowiska o tematyce proekologicznej typu: ekozaur- robot hydrauliczny do zabawy manualnej, „celuj do kosza”- gry zręcznościowe promujące recykling oraz PET rakieta i Mega proca.  W tym dniu „Bobrowa Polana” będzie także miejscem V Powiatowego Gwiaździstego Zjazdu Rowerowego. Stargardzkie Porozumienie Rowerowe metę rajdu wyznaczyło właśnie w bazie edukacji ekologicznej. Rowerzyści wyruszą o  11 ze stargardzkiego Rynku Starego Miasta, przejadą dalej ulicami Stargardu i  ok. 12.15  spotkają się w ramach Wielkiego Finału na Bobrowej Polanie. Szczęśliwiec może zakończyć Gwiaździsty Zjazd z wylosowanym rowerem. Szczegóły na Facebooku SPR.
 

Przypominamy, że do 30 września 2018 roku trwa otwarty konkurs fotograficzny pod hasłem: „Przyroda Powiatu Stargardzkiego”. Zdjęcia zamieszczamy na Facebooku, a oceniają je internauci. Do wygrania zewnętrzne dyski pamięci. Regulamin na www.powiatstargardzki.pl
 

Celem wszystkich działań jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, poprzez prezentację aktywnych form wypoczynku, które przy okazji przypomną o bogactwie przyrodniczym regionu.
 

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA