Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Miłe zaskoczenie: bez świateł przy rondzie

Dodano: rok temu

Prace przy budowie ronda i modernizacji odcinka drogi powiatowej ze Stargardu do Lipnika toczą się zgodnie z harmonogramem.

Miłe zaskoczenie: bez świateł przy rondzie

Niespełna dwa tygodnie pozostały natomiast do dnia formalnego zakończenia tej największej inwestycji drogowej Powiatu Stargardzkiego, dofinansowanej z funduszu unijnych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Wykonawca- firma Strabag- sprawiła nieoczekiwaną, acz miłą niespodziankę kierowcom, udostępniając dwa pasy ruchu przebudowanej jezdni. Zdjęto również sygnalizację świetlną, sterująca dotychczas ruchem wahadłowym.
 

Zakres prowadzonych prac, które wykonywane są już bez konieczności zajmowania pasów jezdni, pozwolił wykonawcy na zdjęcie sygnalizacji. Nie oznacza to jednak, że przez najbliższe 14 dni do momentu zakończenia modernizacji, przez remontowany odcinek będziemy przejeżdżać już płynnie. Kierowcy powinni być przygotowani, że czasowo ruch wahadłowy może być wprowadzony ponownie w tym miejscu. Na razie jednak remontowany odcinek do węzła „Stargard Zachód” pokonamy bez przymusowego postoju. Obowiązują natomiast inne ograniczenia. Stąd prośba, by ściśle przestrzegać znaków i dostosować prędkość do panujących akurat warunków na drodze, która stanowi nadal plac budowy.
 

Koszt realizacji całej inwestycji wyniesie 8 mln 400 tys. zł brutto. Kwota 3 mln zł pochodzi w ramach dofinansowania z RPO Województwa.

FOTO: Tadeusz Surma

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA