Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

8 razy dla „Po pierwsze Stargard”

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

"Po pierwsze Stargard"- pod takim hasłem ruszyła kampania wyborcza obecnego Prezydenta Miasta Rafała Zająca i jego współpracowników.

8 razy dla „Po pierwsze Stargard”
Komitet wyborczy wyznaczył sobie 8 celów do zrealizowania w ciągu najbliższych pięciu lat.

Prezydent Rafał Zając przypomniał, że wybory samorządowe to głos mieszkańców na to, w jakim mieście chcą żyć. - Zawsze o naszym mieście i powiecie decydują mieszkańcy. Wybory samorządowe to moment nie tylko ważny dla mnie i kandydatów na radnych, ale to jest moment ważny dla naszego miasta, dla naszej małej ojczyzny. Tak naprawdę mieszkańcy 21 października zdecydują o tym jak Stargard będzie się rozwijał, jak będzie rozwijała się ziemia stargardzka oraz w jakim mieście i powiecie będziemy żyć- mówi obecny Prezydent.

Rafał Zając chce, by w Stargardzie dobrze żyło się mieszkańcom. - Średniej wielkości miasto może posiadać wszystkie atuty metropolii, jednocześnie będąc pozbawionym jej wad. Stargard jest miastem zwartym, a realizacja mojego programu spowoduje, że dla nas wszystkich będzie dobrym, najlepszym miejscem do życia- mówi Rafał Zając.

8 głównych punktów programu Rafała Zająca

1) Wyższe zarobki- lepsza jakość życia
Rafał Zając wraz ze swoim komitetem planuje zwiększyć ilość dobrych miejsc pracy, również dzięki pozyskaniu nowych inwestorów. Chce również opracować system pożyczek i poręczeń oraz utworzyć centrum wsparcia dla stargardzkiego biznesu. Prezydent uważa, że duże firmy są szansą dla lokalnych przedsiębiorców, a start-upy dają łatwy start dla początkującego biznesu.

2) Miasto dla potrzebujących wsparcia
Program Rafała Zająca zakłada pomoc w opiece nad osobami wymagającymi wsparcia oraz więcej modernizacji i nowych mieszkań komunalnych. Prezydent chce również, by Miasto było przyjazne seniorom, tworząc nowe świetlice czy ławki, ale także, by było bez barier, czyli przyjazne osobom z niepełnosprawnościami. Kandydat na Prezydenta ponownie przedstawił pomysł "Złotej Rączki", czyli oferty osoby do drobnych napraw dla samotnych seniorów.

3) Miasto większych możliwości
Program wyborczy Rafała Zająca zakłada powstanie Stargardzkiego Centrum Kultury oraz wybudowanie nowoczesnej pływalni i modernizację książnicy. Prezydent chce, by Stargard mógł się szczycić rozpoznawalnym w całej Polsce festiwalem. W ciągu najbliższych 5 lat Miasto miałoby wyremontować amfiteatr oraz przeprowadzić remonty gotyckich zabytków.

4) Dobra komunikacja... wszędzie blisko
Zamierzeniem obecnego Prezydenta i jego współpracowników jest powstanie nowych miejsc parkingowych w każdej dzielnicy oraz przeprowadzenie nowych inwestycji w drogi i chodniki. W przyszłości Rafał Zając planuje budowę północnej obwodnicy miasta. Prezydent chce także, by komunikacja była sprawna i przyjazna mieszkańcom.

5) Bezpieczny Stargard
Prezydent mówi, że sporo można zrobić też dla podniesienia bezpieczeństwa. Służyć ma temu budowa osiedlowego monitoringu, bezpiecznych przejść dla pieszych, zwiększenie liczby patroli policji i straży miejskiej, modernizacja i budowa oświetlenia oraz wyposażenie policji i straży w nowoczesny sprzęt.

6) Miasto dla dzieci
W nowej kadencji planuje się wydłużenie pracy przedszkoli i żłobków oraz zapewnienie w nich większej ilości miejsc. Prezydent chce, by każda szkoła była atrakcyjna i miała własny charakter. Rafał Zając obiecuje również powstanie nowych placów zabaw oraz rozwój programów stypendialnych. 

7) Miasto aktywności
Budowa nowych kompleksów boisk oraz hal sportowych, toru do jazdy na rolkach i wrotkach oraz krytego lodowiska- takie inwestycje na najbliższe lata szykuje Prezydent Rafał Zając. Chce on również, by miejskie parki stały się bardziej atrakcyjne, a rowerem można było przejechać przez całe miasto.

8) Zielony Stargard
Rafał Zając zapowiada, że w miejskiej przestrzeni pojawi się więcej koszy na śmieci oraz zostaną wykonane nowe nasadzenia zieleni. Chce również, by Stargard był przyjazny zwierzakom. Problem smogu ma być rozwiązany programem "Czyste powietrze". Kupione mają być również ekologiczne autobusy.
 
Stargard może być liderem

Prezydent podczas poniedziałkowej konwencji zapewniał, że Stargard ma duże szanse rozwoju i ma pomysł jak to zrobić. - Mam program dla Stargardu i jestem przekonany, że Stargard może być silnym ośrodkiem miejskim w województwie zachodniopomorskim, w wielu przestrzeniach może być liderem- mówi Rafał Zając. - Jestem przekonany, że w Stargardzie, mieście średniej wielkości, można bardzo dobrze żyć. To jest miasto dobre dla życia, bo jest miastem zwartym, będącym w stanie oferować atrakcyjną ofertę kulturalną, edukacyjną, jest w stanie zaopiekować się o ludzi słabszych, wymagających wsparcia. To jest miasto, które dzięki swojej zwartości nie jest obciążone przemieszczaniem się po dużych odległościach, które dotyczą dużych metropolii. Ale żeby zbudować zaufanie mieszkańców potrzeba do tego dobrego zespołu i dobrych ludzi- dodaje Prezydent ubiegający się o reelekcję.

Na listach wyborczych do rad miasta i powiatu pojawią się kandydaci Komitetu Wyborczego Rafała Zająca. Na radnych kandydować będą m.in. Ewa Sowa, Norbert Śliwa, Wanda Nowicka, Ludmiła Sabadini, Grzegorz Rybaczuk, Monika Szotowicz, Elżbieta Rink, Jadwiga Dąbrowska i Wanda Wysocka.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA