Dzisiaj jest: 23.4.2019, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Dawny Dom Dziecka- kolejne podejście

Dodano: 8 miesięcy temu

Po dwóch przetargach zakończonych niepowodzeniem,

Dawny Dom Dziecka- kolejne podejście

Zarząd Powiatu Stargardzkiego przystąpił do pisemnych rokowań z potencjalnymi nabywcami budynku dawnego Domu Małego Dziecka przy ul. Staszica w Stargardzie. Ich rozstrzygnięcie nastąpić ma we wtorek, 14 sierpnia. Przedmiotem rokowań jest sprzedaż nieruchomości, podzielonej na dwie części. W jej skład wchodzi budynek dawnego Domu Dziecka razem z własnością gruntu.
 

Być może już w najbliższy wtorek okaże się, czy  budynek przy ul. Staszica, o czterech kondygnacjach i powierzchni użytkowej blisko 3 tys. mkw,. stanie się własnością prywatnego nabywcy. Poprzednie przetargi, przeprowadzone  12 lutego i 27 kwietnia 2018 r. zakończyły się fiaskiem. Nikt nie wyraził bowiem zainteresowania kupnem budynku. Zgodnie z przepisami Prawa zamówień publicznych, zdecydowano więc o sprzedaży nieruchomości w drodze rokowania. Ta forma transakcji spotkała się z zainteresowaniem u potencjalnych nabywców.
 

Jak informuje Wydział Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego, teren na którym zlokalizowany jest budynek, w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Stargardu określono jako śródmiejski obszar z dopuszczoną zabudową mieszkaniową, administracyjno- biurową i usługową. Taki również funkcje może pełnić dawny Dom Dziecka po przebudowie. Starania o jego sprzedaż trwają już od kilku lat. Przez ten czas budynek zdążył już pełnić funkcję tymczasowej siedziby Komendy Powiatowej Policji na czas budowy nowej komendy.
 

Zarząd Powiatu Stargardzkiego zamierza sprzedać  również dawny Hotel Matek, w ramach kolejnego przetargu. Ma być on rozstrzygnięty 20 sierpnia w siedzibie Starostwa.  Czterokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 1104 mkw. został wyłączony z eksploatacji w 2011 r. Obecnie wymaga kapitalnego remontu oraz wymiany instalacji elektrycznych i wodno- kanalizacyjnych. Wydział Gospodarki Nieruchomościami liczy, że zdoła znaleźć chętnych, zainteresowanych nabyciem budynku, w którym po modernizacji można urządzić lokale mieszkalne.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. GALERIA