Dzisiaj jest: 22.4.2019, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Od wtorku Stargard bardziej przejezdny

Dodano: 9 miesięcy temu

Ta wiadomość ucieszy kierowców, zarówno poruszających się po mieście, jak i tych, którzy jadą tranzytem przez Stargard.

Od wtorku Stargard bardziej przejezdny

Od wtorku, 7 sierpnia, częściowo udostępnione zostanie pieszym i zmotoryzowanym nowo wybudowane rondo u zbiegu ulic: Bema, Szczecińskiej i Towarowej oraz Wyszyńskiego. Po dwóch miesiącach ponownie możliwy  będzie ruch przez centrum miasta. Lecz nadal w częściowo ograniczonym zakresie.
 

Wobec jednoczesnego spiętrzenia drogowych inwestycji- miejskich i powiatowych, dużą ulgę przyniesie jednak otwarcie zamkniętego odcinka pod wiaduktem kolejowym, który połączy ulice Szczecińską z Wyszyńskiego. Od wtorku pieszym udostępniony zostanie chodnik po stronie stacji paliw BP- z możliwością przejścia pod wiaduktem. Kierowcy natomiast będą mogli znów przejechać odcinek Szczecińska- Wyszyńskiego, korzystając z otwartego częściowo nowego ronda.
 

Prace budowlane przeniosą się z kolei w stronę ulic Bema i 11 listopada. Budowa ronda stanowi część wznoszonego przy ul. Towarowej Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. To największa inwestycja komunikacyjna, finansowana przez Miasto Stargard przy wsparciu z funduszy unijnych.
 

Firma Strabag- Wykonawca zarówno ronda, jak i Centrum Przesiadkowego zapewnia, że wszystkie prace toczą się zgodnie z harmonogramem. Przy okazji budowy ronda przełożone zostały sieci gazowe i elektryczne oraz infrastruktura telekomunikacyjna. Trwają natomiast nadal roboty, związane z przebudową sieci kanalizacyjnej i deszczowej.
 

Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, którego koszt oszacowano ogółem na 26 mln zł. ma zostać oddane do użytku do końca grudnia tego roku.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. GALERIA