Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

"Berlinka" otwarta, Stargard może odetchnąć

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Oficjalne otwarcie gruntownie przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej Nr 142, powitali z ulgą nie tylko kierowcy korzystający na co dzień z tej trasy.

"Berlinka" otwarta, Stargard może odetchnąć
Przywrócenie do ruchu popularnej „berlinki” lub „chociwelki” odczuli też od razu mieszkańcy Stargardu. Już po pierwszych godzinach poniedziałkowego popołudnia, po otwarciu wyremontowanej drogi wojewódzkiej, poprawiły się warunki do jazdy na krajowej „10” i „20”- trasach, które przez 14 miesięcy i 10 dni pełniły funkcję objazdu dla ruchu tranzytowego ze Szczecina, przez Chociwel i dalej- w stronę Trójmiasta. Odetchnęli też grzęznący w korkach na Obwodnicy Starówki w Stargardzie, oraz odcinkach krajowej „Dwudziestki”.

Skończyły się również problemy z dojazdem, m.in. mieszkańców Krzywnicy w Gminie Stara Dąbrowa oraz Warchlina (Gmina Stargard). Zmuszeni na czas robót do pokonywania wielokilometrowych objazdów, mogą teraz ponownie korzystać z przebudowanej drogi wojewódzkiej.

Jak informuje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, zakończona właśnie przebudowa była najdroższym z tegorocznych zadań inwestycyjnych w regionie. Generalny remont i modernizacja drogi kosztowały ogółem 51 mln zł. Inwestycję Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, zrealizowano dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014- 2020.  Na zmodernizowanym 22- km odcinku „berlinki” poprawiło się też bezpieczeństwo, dzięki przebudowie zjazdów i skrzyżowań z drogami powiatowymi do Strumian i Warchlina.

Do 20 lipca potrwają natomiast prace w rejonie Łęczycy, przy modernizacji skrzyżowania dróg wojewódzkich Nr 106 i 142. Powstaje tu łącznica oraz dwa ronda, po obu stronach wiaduktu. Po zakończeniu prac jadący ze Stargardu do Nowogardu skorzystają z nowego, bezkolizyjnego węzła. Otwarcie „berlinki” przełoży się także na zmniejszenie natężenia ruchu, kierowanego dotychczas przez remontowany odcinek drogi powiatowej na wysokości Lipnika, gdzie budowane jest rondo. Można oczekiwać, że zyska na tym organizacja tymczasowego ruchu na czas budowy w miejscu, które w ciągu doby pokonuje niemal 15 tys. pojazdów.

 
Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA