Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Miasto likwiduje Młodzieżowy Ośrodek Sportowy

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:

Stargardzki MOS prawdopodobnie zostanie zlikwidowany. Ostateczną decyzję w tej sprawie mają podjąć radni podczas sesji Rady Miejskiej 26 czerwca.

Miasto likwiduje Młodzieżowy Ośrodek Sportowy
Urząd Miasta podjął decyzję, że zlikwiduje Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w Stargardzie z siedzibą przy ul. Pierwszej Brygady 1. Rozpoczęcie likwidacji ma nastąpić 1 lipca, a zakończenie- 31 sierpnia 2018 r.

Do dotychczasowych zadań Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Stargardzie należy organizowanie współzawodnictwa sportowego szkół oraz prowadzenie szkolenia sportowego uczniów szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę-Miasto Stargard. Ośrodek współpracuje również z klubami sportowymi działającymi na terenie miasta oraz organizuje imprezy sportowe.

MOS prowadzi działalność w następujących sekcjach specjalistycznych: lekka atletyka dziewcząt i chłopców, koszykówka dziewcząt i chłopców, piłka siatkowa dziewcząt, piłka nożna chłopców. W zajęciach szkoleniowych z dziećmi i młodzieżą szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez 29 instruktorów bierze udział 552 uczestników. Ośrodek w roku szkolnym organizuje ok. 120 zawodów sportowych o charakterze mistrzostw powiatu i województwa oraz imprezy masowe i turnieje ogólnopolskie.

Urząd Miasta twierdzi, że obecna sytuacja pozwala na przeprowadzenie reorganizacji szkolenia sportowego w mieście. Urząd planuje, że Ośrodek Sportu i Rekreacji OSiR Stargard sp. z o.o. przejmie wykonywane przez Młodzieżowy Ośrodek Sportowy zadania z zakresu organizacji współzawodnictwa sportowego szkół. Natomiast, dzięki poszerzanej ofercie, realizację zadań związanych ze szkoleniem sportowym będą przejmowały kluby sportowe, które gwarantują udział w rozgrywkach oraz funkcjonujące szkółki sportowe. Ponadto wprowadzane zmiany w udzielaniu dotacji klubom sportowym spowodują, że możliwy stanie się szerszy dostęp do szkolenia sportowego.

Zaoszczędzone w budżecie Miasta środki Urząd zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój sportu i inicjatywy sportowe. O dalszym losie MOS zadecydują radni podczas sesji Rady Miejskiej 26 czerwca.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny – Glissando na ślizgawce. GALERIA