Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Znamy wyniki Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

W niedzielę podczas festynu przy ul. Magicznej w Parku Chrobrego ogłoszono zwycięskie projekty Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

Znamy wyniki Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019
Mieszkańcy oddali w sumie ponad 10 tysięcy głosów.

Rafał Zając, Prezydent Stargardu podziękował mieszkańcom za aktywny udział w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. - Nie mam wątpliwości, że Budżet Obywatelski w Stargardzie ma swoją wartość, ma przełożenie na to jak zmienia się nasza rzeczywistość- mówił Prezydent. - Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie działają w głosowaniu i zgłaszaniu pomysłów. Zgłaszacie i te bardziej oczywiste inwestycje jak place zabawy czy zmiany przyszkolnych obiektów sportowych, ale też te inwestycje, na które czasem brakowałoby pieniędzy, pomysłu i zaangażowania właśnie w przestrzenie bliżej Was. A Wy potraficie zgłosić projekty i przekonać do tego sąsiadów- dodał.

Prezydent przypomniał zeszłoroczne pomysły, którym Miasto by nie zrealizowało, a powstały dzięki mieszkańcom. - W zeszłym roku powstały różne nieoczywiste projekty typu fontanna, glorietta. W tym roku również zdarzy się kilka, na które być może w budżecie w normalnym trybie nie przeznaczylibyśmy środków- mówił Rafał Zając. - Proszę zauważyć, że w ubiegłym roku powstała i wciąż się rozwija sieć defibrylatorów AED, które służą i mam nadzieję, że nie będą musiały być używane, ale podnoszą poziom naszego bezpieczeństwa w mieście- zaznaczył Prezydent.

Wyniki Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019

W obszarze 1, który obejmuje Osiedle Zachód i Osiedle Letnie zwyciężył projekt utworzenia placu rekreacyjno-sportowego dla dzieci i młodzieży przy Szkole Podstawowej nr 10. Koszt przedsięwzięcia wynosi 200 tys. zł. W sumie oddano na ten pomysł 1661 głosów. Projekt wykorzystał znaczną część budżetu, który wynosi 350 tys. zł na każdy obszar. Z tego powodu do dyspozycji pozostało 150 tys. zł. Za tą kwotę zostanie zrealizowany projekt "Nowoczesny Stargard", w ramach którego powstanie power bank i stacja napraw rowerów zasilana energią słoneczną przy fontannie na osiedlu Zachód (50 tys. zł- 421 głosów) oraz projekt "Topiary w Parku Batorego", w ramach którego powstaną zielone rzeźby z roślin (50 tys. zł- 310 głosów). Za 30 tys. zł zbudowana zostanie również ścianka graffiti przy fontannie na osiedlu Zachód (233 głosy).

W obszarze 2 obejmującym Osiedle Chopina za 300 tys. zł zostanie wybudowany parking przy Szkole Podstawowej nr 4. Mieszkańcy oddali na niego 365 głosów. Na osiedlu zostanie zamontowane również poidełko w ramach projektu "Stargardzkie Zdroje Wody Pitnej". Jest to sieć zdrojów pitnych w przestrzeni miejskiej Stargardu. Jego koszt wyniesie 50 tys. zł, a głosowało na ten pomysł 144 osób.

W Śródmieściu w ramach SBO kontynuowana będzie budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego "Pod Chmurką" przy Szkole Podstawowej nr 3. Projekt przewiduje doposażenie siłowni zewnętrznej, budowę boiska do piłki nożnej oraz rozbudowę placu zabaw. Koszt przedsięwzięcia to 300 tys. zł, a zdobyło ono 2577 głosów mieszkańców.  Za pozostałą kwotę 50 tys. zł przy Stargardzkim Centrum Kultury powstanie power bank i stacja napraw rowerów zasilana energią słoneczną w ramach projektu "Nowoczesny Stargard". Pomysł zdobył 249 głosów.

Mieszkańcy Starego Miasta zdecydowali, że w ramach projektu "Nasze dzieci na bezpieczne boiska" przy Szkole Postawowej nr 9 za kwotę 200 tys. zł powstanie edukacyjny plac zabaw oraz zamontowane zostaną stojaki na rowery. Projekt przewiduje również instalację dwóch stołów do ping ponga oraz przygotowanie miejsc parkingowych obok boiska szkolnego. Zdobył on 910 głosów. Za kwotę 50 tys. zł w Parku Chrobrego zostanie zamontowany monitoring. Ma on poprawić bezpieczeństwo w tej okolicy i zapewnić możliwość szybszego reagowania w przypadku aktów wandalizmu na sprzęcie, który znajduje się w parku. Na projekt głosowało 341 osób. Trzecim zadaniem realizowanym na Starówce będzie aranżacja i wykonanie chodnika obok ul. Szewskiej od strony mostu przy Hotelu PTTK. Jego koszt wyniesie 100 tys. zł, a pomysł zdobył 296 głosów.

Na Osiedlu Pyrzyckim w przyszłym roku realizowany będzie projekt "Bezpieczne Osiedle Pyrzyckie". Ma on za zadanie podniesienie stanu bezpieczeństwa na osiedlu poprzez montaż monitoringu oraz wzniesienie jednego przejścia dla pieszych, przy ul. Niepodległości na skrzyżowaniu z ulicą Norwida i Powstańców Warszawy. Na zadanie głosowało 815 mieszkańców, a kosztowało ono będzie 300 tys. zł. Za pozostałą kwotę 50 tys. zł zrealizowany zostanie projekt "ABC... nasz plac zabaw- nowe elementy wyposażenia". Dzięki niemu na placu zabaw przy ul. Armii Krajowej zostaną zamontowane nowe urządzenia zabawkowe oraz stoły do gry w szachy i piłkarzyki. Na pomysł głosowało 251 osób.

Pieniądze w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego nie ominą również Kluczewa i Osiedla Lotnisko. W tym rejonie miasta zostanie kompleksowo zmodernizowany obiekt sportowy przy Szkole Podstawowej nr 8 w Stargardzie przy ul. Traugutta. Projekt będzie kosztował 300 tys. zł, a głosowało na niego 1381 mieszkańców. Za pozostałą kwotę 50 tys. zł zagospodarowany zostanie teren na rogu ul. Lelewela i początku ul. Lotników. 191 osób zagłosowało za tym, aby w tej okolicy postawione zostały ławki, śmietniki i posadzone rośliny ozdobne.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA