Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Festyn przed komendą- z komisarzem Inkiem

Dodano: 9 miesięcy temu

Mnóstwo atrakcji oraz otwarte szeroko drzwi Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, czekały na uczestników festynu, przygotowanego przez policjantów dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

Festyn przed komendą- z komisarzem Inkiem
To już druga edycja zabawy pod patronatem Starosty Stargardzkiego, Iwony Wiśniewskiej. Zaproszeni byli wszyscy: zarówno zorganizowane grupy ze szkół i przedszkoli, jak również rodziny z dziećmi, które chciały poznać niedostępne na co dzień zakamarki okazałego budynku komendy. Zaproszenia wystosowano przy tym do placówek oświatowych miasta i powiatu, licząc na tłumne przybycie.

Ci, którzy postanowili spędzić ten czas przed siedzibą Komendy Powiatowej, mogą zaliczyć dzień do udanych.  Zwolennicy aktywnej zabawy korzystali do woli z  dmuchanego zamku, oraz  przećwiczyli ewolucje na trampolinie. Ciekawi tajników zawodu policjanta uczestniczyli natomiast w zajęciach ze specjalistą kryminalistyki. Dla żądnych mocnych wrażeń organizatorzy przygotowali również pokaz tresury psów służbowych. Szyku imprezie dla najmłodszych zadawały też patrole Konnej Policji. Nie zapomniano także o grach i zabawach, związanych z szeroko pojętą tematyką bezpieczeństwa.

Duże wrażenie na uczestnikach festynu wywarła również prezentacja sprzętu Inspekcji Transportu Drogowego i Straży Pożarnej. Odważni mogli doświadczyć z kolei skutków kontrolowanego dachowania pojazdu w symulatorze, udostępnionym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ze Szczecina. Emocje wywołał też pokaz broni, przygotowany przez Stargardzki Klub Strzelecki Legion.

Nieco starsi uczestnicy festynu zaglądali chętnie do stoiska Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA i sąsiedniego stanowiska Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Sporo grupka zgłosiła się natomiast do pełnego niespodzianek zwiedzania zakamarków komendy, na co dzień niedostępnych dla osób postronnych. Ta część imprezy budziła równie duże emocje.

Festyn zorganizowany przez policjantów był również doskonałą okazją do rozstrzygnięcia konkursów pod patronatem Starosty Stargardzkiego: „Bezpieczne Wakacje” oraz „Młodość bez Uzależnień”.  Ich  organizatorem jest Powiat Stargardzki, razem z Komendą Powiatową Policji oraz Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną. Laureaci konkursu otrzymali nagrody z rąk Starosty, Iwony Wiśniewskiej oraz przewodniczącego NSZZ Policji w Stargardzie, Jana Podolaka.

Festynowe atrakcje i nagrody, ufundowane przez Starostę Stargardzkiego, organizatorów i sponsorów były możliwe dzięki współpracy z Powiatem Stargardzkim, Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną i Związkiem Zawodowym Policjantów- razem z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA. Słowa podziękowania należą się też Stargardzkiemu Klubowi Strzeleckiemu Legion. Wsparcie organizatorom imprezy zapewnił też koncern Bridgestone Stargard.

Przed budynkiem komendy było więc barwnie i radośnie. Duszą towarzystwa okazał się też Komisarz Inek, dostarczając atrakcji zarówno najmłodszym, jak i nieco bardziej dojrzałym uczestnikom imprezy.
Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA