Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Miejski monitoring zostanie odświeżony

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Stargardzcy radni zdecydowali o konieczności modernizacji i rozbudowy sytemu monitoringu wizyjnego miasta. Jego odświeżenie będzie kosztowało 315 tysięcy złotych. 

Miejski monitoring zostanie odświeżony
24 godziny na dobę obserwują i rejestrują to, co dzieje się na ulicach Stargardu. Policjanci i strażnicy miejscy twierdzą, że się sprawdzają i pomagają im w pracy, co podparte jest statystykami za 2017 rok. 13 kamer miejskiego monitoringu w zeszłym roku zarejestrowało 97 przypadków naruszenia ładu i porządku publicznego. Dzięki kamerom funkcjonariusze ujawnili m.in. bójki przy ul. Wyszyńskiego, kradzież kwiatów z donicy przy pomniku na ul. Prezydentów Kaczyńskiego i Kaczorowskiego, niszczenie wiaty przystankowej MPK, uszkadzanie iluminacji świetlnych czy awarię wodociągu przy ul. Konopnickiej. Wkrótce ujawnionych zdarzeń może być więcej, ponieważ system zostanie zmodernizowany i rozbudowany.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni zdecydowali o przekazaniu 257 tysięcy złotych na przekształcenie aktualnie funkcjonującego systemu monitoringu na system w pełni cyfrowy IP (Internet Protocol). Całe zadanie będzie kosztowało 315 tysięcy złotych, pozostałe 58 tysięcy zostanie zabezpieczone ze środków pozostających w dyspozycji Urzędu Miejskiego, a planowanych na utrzymanie obecnie funkcjonującego monitoringu miasta.

Zakres przeprowadzonych prac obejmować będzie m.in. modernizację centrów nadzoru w budynku Straży Miejskiej oraz w budynku Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, a także demontaż aktualnie zainstalowanych 9 kamer monitoringu miejskiego oraz ponowny montaż 3 kamer cyfrowych funkcjonujących w ramach obecnego systemu, które zintegrowane zostaną z modułem transmisji oraz 6 nowych kamer szybkoobrotowych IP z systemem transmisji mobilnej.

Dodatkowo stargardzki monitoring zostanie rozbudowany o 2 nowe operacyjne kamery mobilne LTE z własnym zasilaniem akumulatorowym, które będą mogły być wykorzystywane np. podczas imprez organizowanych na terenie miasta. Zaproponowana technologia monitoringu umożliwi obniżenie kosztów utrzymania systemu o około 80% względem obecnego systemu opartego na światłowodach. 

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA