Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Moc atrakcji podczas Dni Stargardu 2018

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W czerwcu miasto Stargard będzie obchodziło swoje święto. Od 9 do 24 czerwca mieszkańcy będą mogli liczyć na dużą ilość atrakcji.

Moc atrakcji podczas Dni Stargardu 2018
Tegoroczne obchody Dni Stargardu rozpoczną się już 9 czerwca. O godz. 17.30 na ulice miasta wyjadą kolarze, którzy wezmą udział w Kryterium Ulicznym o Puchar Prezydenta Miasta Stargard. Tegoroczny Memoriał Bernarda Pruskiego organizuje Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. Od godz. 12 do 21 na Rynku Staromiejskim będzie można spróbować nowych atrakcji kulinarnych podczas Festiwalu Smaków Food Trucków. Auta pełne smakołyków będą stały na Rynku również w niedzielę 10 czerwca od godz. 12 do 20. Od godz. 10 w Młodzieżowym Domu Kultury będzie trwał Otwarty Turniej Szachowy X Memoriał im. Tomasza Kopińskiego.

15 czerwca w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego o godz. 20 odbędzie się koncert "Szyby" ku pamięci Mariana Bęćkowskiego, inicjatora poezji śpiewanej i nurtu piosenki literackiej w Stargardzie. Gościem wieczoru będzie Jacek Bończyk, aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Jest też wokalistą i gitarzystą formacji rockowych Bończyk/Krzywański oraz Nowe Sytuacje.

Na sportowo i magicznie

Sobota 16 czerwca będzie Dniem Sportu z firmami Kalmar i Hiab. O godz. 16 na ulicach Stargardzkiego Parku Przemysłowego przy ul. Nasiennej i Przemysłowej odbędzie się VII Wyścig we Wrotkarstwie Szybkim o "Błękitną Wstęgę", a o godz. 21 XII Międzynarodowy Bieg o "Błękitną Wstęgę Stargardu".

W niedzielę 17 czerwca w Stargardzkim Centrum Kultury odbędzie się akcja "Kino za 1 zł". Tego dnia mieszkańcy za symboliczną złotówkę będą mogli obejrzeć w kinie takie seanse jak "Riko prawie bocian", "Rock Dog", "Facet do wymiany", "Pakt krwi" oraz "The Circle. Krąg". Bilety dostępne będą w kasie SCK na 1 godzinę przed seansem, a jedna osoba będzie uprawniona do zakupu 5 biletów. W Teatrze Letnim w Parku Chrobrego Książnica Stargardzka zorganizuje także Festyn przy ulicy "Magicznej", w tym roku pod hasłem Ludowo i Komiksowo. W ramach imprezy odbędzie się Festyn Parafialny "U Świętego Jana", akcja promocyjna "Koło Fortuny- Zostań Ambasadorem Stargardu" oraz nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

Koncertowy weekend w amfiteatrze

Weekend 22-24 czerwca upłynie w Stargardzie pod znakiem koncertów. W piątek 22 czerwca na scenie w miejskim amfiteatrze o godz. 19.30 zagra zespół Out of Mind, a od godz. 21 gwiazdą wieczoru będzie Ania Dąbrowska. W sobotę 23 czerwca również w amfiteatrze od godz. 17.30 będzie można posłuchać koncertu Orkiestry Camerata Stargard. Po nim, od godz. 19 do 22 wszyscy mieszkańcy będą mogli bawić się z zespołem Divers w ramach imprezy "Fajfy na rockowo". W niedzielę 24 czerwca o 18.30 zostaną wręczone nagrody w ramach V Przeglądu Młodych Muzyków. Odbiorą je Liwia Żych, PUCHACZE oraz Piotr Korzeniowski, którzy wystąpią przed stargardzką publicznością. O 20.30 nastąpi wręczenie nagród w konkursie "Podbij ArtFestiwal", a od godz. 21 na scenie zagości gwiazda wieczoru- będzie Beata i Bajm.

Przez całą niedzielę mieszkańcy będą mieli możliwość odkrycia Stargardu z Prezydentem podczas przejażdżki piętrowymi, zabytkowymi londyńskimi autobusami. Bezpłatne wejściówki rozdawane będą na zajezdni autobusowej 30 minut przed każdym planowanym odjazdem. Jedna osoba będzie mogła otrzymać jeden bilet.

Odkryj Stargard z Muzeum

Podczas Dni Stargardu mieszkańcy będą mogli zapoznać się również z historią miasta. Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza do wspólnego jej odkrywania poprzez różnorodne formy aktywności- od zwiedzania po warsztaty. Odbędą się one w trzech blokach: Basteja i Muzeum przy Rynku za złotówkę!, Miasteczko Edukacyjne w parku przed Basteją i w Bramie Pyrzyckiej z zajęciami dla dzieci! oraz zwiedzanie z muzealnikami wyjątkowych, niezwykłych miejsc w Stargardzie- znanych, mniej znanych i całkiem nieodkrytych! Mieszkańcy odwiedzą Stargardzkie Pompeje, poznają tajemnice wykopalisk archeologicznych, zwiedzą Stargard z autobusu oraz odwiedzą Czerwone Koszary i pozostałości po obozach jenieckich.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA