Dzisiaj jest: 7.5.2024, imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry

Zmarnowana szansa Błękitnych. Trenerski nos Włodzimierza Gąsiora

Dodano: 6 lat temu Autor:

W 28. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard przegrali z Siarką Tarnobrzeg 1:2.

To od początku był dziwny mecz. Już w 3. minucie było groźnie, gdy po podaniu od kolegi z drużyny skiksował Mariusz Rzepecki. Golkiper Błękitnych miał jeszcze później kilka niepewnych interwencji. Lepiej na początku prezentowali się goście, ale prowadzenie po kontrataku i uderzeniu Patryka Skóreckiego objęli gospodarze.

Wydawało się, że taki obrót sytuacji tylko pobudzi Błękitnych. Było dokładnie odwrotnie, czyli bardzo podobnie do domowego meczu z Radomiakiem Radom. Wtedy udało się obronić skromne prowadzenie. W sobotę długo wynik był korzystny. Tak może zostałoby do końca, ale trener Siarki miał nosa.

W 64. minucie Włodzimierz Gąsior posłał na boisko jednego ze swoich najlepszych strzelców. Wystarczyło może 30 sekund i Mateusz Broź doprowadził do remisu. W kolejnych minutach piłkarz gości przeżył niezłą huśtawkę nastrojów. W 75. minucie nie wykorzystał rzutu karnego, bo trafił w słupek. Chwilę później już z akcji zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Na koniec swojego krótkiego, bo 14-minutowego występu musiał ze względu na kontuzję opuścić boisko. Śmiało można stwierdzić, że wszystko, co ważne działo się w drugiej połowie z udziałem Brozia.

Błękitni niestety nie zepchnęli przeciwnika do defensywy, a do tego nie wykorzystali impulsu, jakim powinien być przestrzelony karny. Zagapili się i pozwolili Siarce wywieźć trzy punkty.

Nie brakowało kontrowersji z udziałem sędziego Łukasza Karskiego. Największe pretensje Błękitni mogli mieć za wyrównującego gola. Rzut karny bezpośredniego wpływu na wynik na szczęście nie miał. W sumie arbiter pokazał dziewięć żółtych kartek, a obejrzało je ośmiu piłkarzy. Pięciu z Błękitnych i trzech z Siarki. Kamil Woźniak dostał dwa upomnienia, dlatego w 89. minucie musiał opuścić boisko.

Gra w przewadze nie pomogła Błękitnym, bo była zupełnie niewykorzystana. Osobną, może nawet najbardziej bulwersującą kontrowersją były tylko cztery minuty doliczonego czasu w sytuacji, gdy sama przerwa od podyktowania rzutu karnego do jego wykonania trwała około dwóch minut. Do tego były też zmiany i kontuzje. Oczywiście z przebiegu gry można założyć, że nawet kilka minut więcej nie zmieniłoby wyniku jednak nie może być to czynnikiem usprawiedliwiającym taką decyzję.

Błękitni Stargard - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (1:0)

1:0 - Patryk Skórecki 13’

1:1 - Mateusz Broź 65’

1:2 - Mateusz Broź 76’

Składy:

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Maciej Liśkiewicz, Karol Orłowski - Maciej Więcek (67’ Rafał Gutowski), Filip Karmański, Konrad Prawucki (63’ Michał Magnuski), Patryk Skórecki, Wojciech Fadecki - Gracjan Jaroch.

Siarka: Krystian Krupa - Jan Grzesik, Dawid Kubowicz, Piotr Witasik, Dawid Witkowski - Kamil Cupriak (46’ Jakub Głaz), Cezary Kabała (64’ Mateusz Broź, 78’ Eryk Galara), Grzegorz Płatek, Kamil Radulj (90+1’ Michał Dawidowicz), Kamil Woźniak - Krzysztof Ropski.

Żółte kartki: Burzyński, Prawucki, Liśkiewicz, Fadecki, Szymusik (Błękitni) - Głaz, Woźniak, Ropski (Siarka).

Czerwona kartka: Kamil Woźniak (Siarka), 89. minuta, za drugą żółtą.

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk).

W 75. minucie Mateusz Broź (Siarka) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).