Dzisiaj jest: 18.1.2019, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Dzień Stargardu w Międzyzdrojach

Dodano: 9 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Impreza odbyła się w Międzynarodowym Domu Kultury i została zainicjowana przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stargardzie oraz Nadmorski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Międzyzdrojach.

Dzień Stargardu w Międzyzdrojach
Było uroczyście, ale przede wszystkim wesoło, barwnie i artystycznie.

Dzień Stargardu w Międzyzdrojach przeprowadzono w piątek 20. kwietnia. Doszło do niego w wyniku dotychczasowej współpracy i licznych spotkań członków obu senioralnych uniwersytetów. Ostatnie, piątkowe spotkanie jeszcze bardziej zintegrowało oba środowiska. Było też okazją do zaprezentowania działalności obu stowarzyszeń.

Stargardzcy seniorzy mieli okazję zobaczyć atrakcje turystyczne Międzyzdrojów, w tym: Bałtycki Park Miniatur, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego, Gabinet Figur Woskowych i molo.
 

Do Międzyzdrojów pojechali również zastępca prezydenta Ewa Sowa oraz przewodniczący Rady Miejskiej - Marcin Przepióra. Wzięli udział w atrakcjach przygotowanych przez oba uniwersytety, ale też spotkali się z burmistrzem Leszkiem Doroszem i przewodniczącym Rady Miejskiej - Janem Magdą.

W programie przygotowanym przez stargardzki UTW wystąpiły: zespół taneczny „Seniority”, grupa teatralna „A - To – My”, chór „Belcanto”, „Kabarecik Wesoły Uniwersytecik” i zespół wokalny „Chabry”. Ponadto można było podziwiać rękodzieło artystyczne i piękne obrazy zabytkowych obiektów Stargardu.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich międzyzdrojan i turystów było przygotowane przez Urząd Miejski w Stargardzie Koło Fortuny, w którym rozlosowano mnóstwo nagród i pamiątek z logiem „Stargard pod szczęśliwą gwiazdą” Jedynym warunkiem była odpowiedź na pytanie dotyczące naszego miasta. Stargardu. Zapraszamy do przeczytania relacji na jednym z międzyzdrojskich portali internetowych.    
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
27. Finał WOŚP - GALERIA