Od poniedziałku mieszkańcy Stargardu mogą zgłaszać propozycje projektów, które mają zostać zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Swoje pomysły na zmianę okolicy może zgłosić każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 16 lat. Należy je złożyć na odpowiednim formularzu dostępnym w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Hetmana Stefana Czarnieckiego 17, na stronie internetowej stargard.budzet-obywatelski.org, w Stargardzkim Informatorze Samorządowym oraz podczas dyżurów Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego. Termin składania propozycji minie 20 kwietnia.
W tym roku do dyspozycji mieszkańców miasta jest 2,1 miliona złotych. Taka kwota została wydzielona z budżetu Miasta Stargard, by rozdysponować mogli ją obywatele w sześciu obszarach po 350 000 zł. Maksymalny, szacunkowy koszt projektu nie może przekroczyć 300 tysięcy złotych. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na m.in. remonty ulic i chodników, budowę ścieżek rowerowych, placów zabaw, boisk, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plenerowe, koncerty czy modernizacje terenów zielonych. Wyobraźnia stargardzian nie jest jednak ograniczana i każdy ciekawy pomysł zostanie poddany dyskusji. Ważne, by zadania przyczyniły się do poprawy warunków życia mieszkańców.
Stargardzki Budżet Obywatelski 2019 to już 6. edycja budżetu partycypacyjnego w naszym mieście. Do tej pory w ramach SBO udało się w Stargardzie wybudować boiska wielofunkcyjne, chodniki, place zabaw, siłownie, parkingi czy oświetlenie. Powstała nowa fontanna na os. Zachód, sygnalizacja świetlna na ul. Kościuszki, wyremontowana została ul. Węgierska, wybudowana nowa glorietta w Parku Chrobrego i przystań kajakowa nad Iną. Na os. Pyrzyckim uczniowie mogą korzystać z miasteczka ruchu drogowego, psy będą mogły się wybiegać na "Psim Polu" przy ul. Skandynawskiej, a potrzebującym służyły będą defibrylatory AED zlokalizowane w różnych częściach miasta.
Na terenie miasta od 9 do 20 kwietnia odbywać się będą konsultacje i spotkania informacyjne dla mieszkańców, w których udział wezmą członkowie Zespołu ds. SBO. Do 7 maja trwała będzie weryfikacja i opiniowanie zgłoszonych projektów, a do 9 maja nastąpi ogłoszenie projektów poddanych pod głosowanie. Mieszkańcy będą mogli oddawać głosy od 14 do 25 maja, a zwycięskie zadania, które zostaną zrealizowane w mieście, poznamy 17 czerwca podczas Festynu na ulicy Magicznej.
Tu jesteś:
- Wiadomości
- Stargard
- Na co wydamy 2,1 miliona?