Dzisiaj jest: 13.5.2024, imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Wysokie zwycięstwo w prezencie dla trenera

Koszykarze Spójni Stargard pokonali SKK Siedlce 87:65.

Nasz zespół odniósł 28. zwycięstwo w sezonie. W sobotę efektownie wygrał w dniu urodzin trenera Krzysztofa Koziorowicza. W ostatnich minutach i po zakończeniu meczu kibice fetowali trenera, który od dwóch lat prowadzi biało-bordowych do sukcesów na I-ligowych parkietach. Była moc życzeń i tradycyjne "sto lat".

Sobotni pojedynek miał wyraźnego faworyta. Scenariusz bardzo podobny do derbowego meczu z Energą Kotwicą Kołobrzeg. Spójnia świetnie zaczęła. W połowie pierwszej kwarty było 20:6. Stargardzianie trafili w tym czasie 9/10 rzutów z gry. Hubert Pabian zdobył dziewięć, a Marcin Dymała siedem punktów. Później rywale odzyskali równowagę. W drugiej kwarcie goście wyszli nawet na czteropunktowe prowadzenie. Po 20 minutach było 39:38 dla SKK.

Szansa na niespodziankę? Nic z tego. Od początku drugiej połowy dominowała Spójnia. Z dobrej obrony gospodarze wyprowadzali szybki atak i powiększali przewagę. Zakończyli z różnicą 22 punktów - 87:65. Spójnia miała dobrą skuteczność za dwa punkty - 70 % przy 45% SKK. Słabiej szło za linią 6,75 metra - 7/23, czyli 30%. Siedlczanie trafili tylko 5/12 rzutów wolnych, a stargardzianie 14/16. Do tego goście popełnili 21 strat.

Spójnię do zwycięstwa poprowadzili Marcin Dymała i Hubert Pabian. Obaj zdobyli po 21 punktów przy dobrej skuteczności - 8/11 i 9/12. Dawid Bręk rozdał 10 asyst. Docenić trzeba również Macieja Raczyńskiego, który do dziewięciu punktów dołożył cztery przechwyty. Właśnie za defensywę zbierał najwięcej braw. Fanów rozgrzały również wsady - Alana Czujkowskiego z pierwszej kwarty i Marcela Wilczka z końcówki spotkania.

Następny mecz Spójnia rozegra w czwartek 29 marca o godz. 18:00. Wtedy zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Tychy. Kolejny pojedynek w Stargardzie 8 kwietnia z Jamalexem Polonią 1912 Leszno.

Spójnia Stargard - SKK Siedlce 87:65 (25:18, 13:21, 25:11, 24:15)

Spójnia: Marcin Dymała 21, Hubert Pabian 21, Maciej Raczyński 9, Alan Czujkowski 8, Dawid Bręk 7, Marcel Wilczek 7, Wojciech Fraś 6, Karol Pytyś 6, Konrad Koziorowicz 2, Mateusz Pryć 0, Sebastian Szymański 0.

SKK: Rafał Król 14, Karol Obarek 14, Rafał Rajewicz 13, Bartosz Wróbel 12, Paweł Lewandowski 4, Rafał Sobiło 3, Rafał Stefanik 3, Mateusz Migała 2, Dawid Kołodziński 0, Marcin Nędzi 0.