Dzisiaj jest: 12.12.2018, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Skrzyżowanie w Lipniku do przebudowy.

Dodano: rok temu Autor:

W dniu wczorajszym Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podpisał z władzami Powiatu Stargardzkiego umowę

Skrzyżowanie w Lipniku do przebudowy.
na dofinansowanie zadania pod nazwą: „Przebudowa drogi od węzła Stargard Zachód drogi krajowej S10 do skrzyżowania z drogą gminną w miejscowości Lipnik wraz z przebudową skrzyżowania”.

Inwestycja ma na celu poprawę: jakości nawierzchni, bezpieczeństwa, zwiększenia płynności ruchu. Na daną chwilę wyjazd z miejscowości Lipnik lub Grzędzice wiąże się z długim czasem oczekiwania oraz niskim poziomem bezpieczeństwa.

Zakres prac na odcinku ponad 900 metrów do wykonania to:
- wymiana nawierzchni na całym odcinku,
- wykonanie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Szerokość kierunku - 3,5 m. Pasy będą przedzielone zatoczką,
- w miejscu skrzyżowania Lipnik – Grzędzice powstanie rondo o średnicy 35 m,
- wybudowanie dwóch nowych zatok dla komunikacji miejskiej,
- nowa ścieżka rowerowa na całej długości remontowanego odcinka o szerokości 4m.

Koszt inwestycji to ponad 8,4 mln złotych, z czego pomoc unijna z Urzędu Marszałkowskiego to kwota 3 mln.
Transportowy projekt wpisuje się w założenia 5 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Zrównoważony transport”, działanie 5.4 „Budowa i przebudowa dróg powiatowych”.

Remont ten będzie wiązać się z utrudnieniami w ruchu. Dotyczy to przede wszystkim okresu miesiąca na przełomie lipca i sierpnia, kiedy na odcinku około 160 m. od strony węzła Zachód zostanie wymienione podłoże (około 10 tys. metrów sześciennych gruntu torfowego zastąpi podłoże nieorganiczne). W tym okresie ruch odbywać się będzie w oparciu o węzeł centrum – wschód.
Pozostałe prace wykonywanie będą pod ruchem w oparciu o tzw. wahadło.

Przebudowa rusza w kwietniu, a zakończenie planowane jest na miesiąc październik.
 

 
Komentarze (Ilość: 2)
Rosnąco Standardowy
  • 8 baniek
    2018-03-14 22:09:50 Zgłoś
    8 mln zł, można zbudować więcej dróg w powiecie a tak jedno małe rondo dla Stargardu, chyba dla Gila ? A tak dziurawe drogi powiatu panie .
  • Kalkulacja
    2018-03-25 19:28:04 Zgłoś
    Miło by było aby piszący ten komentarz przedstawił kalkulację tego przedsięwzięcia. Prawdopodobnie Rejon Dróg nawet pomoże. Bo tak zakrawa to na ............Więc do roboty. A znalezione pieniądze z pewnością powiat przeznaczy na inne dziurawe drogi. I zatrudni jeszcze fachowca "widelca".
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Finał Szlachetnej Paczki - GALERIA