Dzisiaj jest: 8.7.2024, imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Fatalna seria Błękitnych. Trzecia porażka z rzędu

Dodano: 7 lat temu Autor:

W 13. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard przegrali na wyjeździe z Legionovią Legionowo 1:2.

Artykuł sponsorowany

Nasz zespół do Legionowa pojechał w eksperymentalnym składzie. Do bramki po ponad dwóch miesiącach przerwy powrócił Marek Ufnal. Obok golkipera niewiele minut w tym sezonie rozegrali również Filip Karmański, Karol Orłowski oraz Piotr Wojtasiak. Początkowo atakowali gospodarze, ale w 10. minucie stracili bramkę. Atak pozycyjny strzałem głową pod poprzeczkę wykończył Patryk Skórecki a dośrodkowywał z prawego skrzydła Wojciech Fadecki.

Kilka minut później sytuacja się odwróciła. Stroną przeważającą byli Błękitni a do remisu doprowadziła Legionovia. Rzut rożny wykonywał Mateusz Żebrowski a gola przewrotką zdobył Grzegorz Mazurek. W 38. minucie gospodarze wyprowadzili kontratak, po którym drugą bramkę zdobył Przemysław Rybkiewicz. Asystował ponownie Żebrowski. Zespół z Legionowa był trochę lepszy w pierwszej połowie i odzwierciedlał to rezultat (2:1).

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje szanse jednak rezultat już się nie zmienił. Przycisnęli walczący o wyrównanie Błękitni, ale Legionovia uratowała prowadzenie. To oznacza, że stargardzianie przegrali trzeci mecz z rzędu. Kolejny pojedynek rozegrają przed własną publicznością 21 października o godz. 13:00. Rywalem będzie ROW 1964 Rybnik.

Legionovia Legionowo - Błękitni Stargard 2:1 (2:1)
0:1 - Patryk Skórecki 10’
1:1 - Grzegorz Mazurek 17’
2:1 - Przemysław Rybkiewicz 38’

Składy:

Legionovia: Dominik Pusek - Maciej Goliński, Tomasz Wojcinowicz, Mateusz Zając, Daniel Kutarba - Mateusz Żebrowski (78’ Konrad Trzmiel), Konrad Zaklika, Ołeksij Kłak, Przemysław Rybkiewicz (61’ Wojciech Kalinowski) - Mateusz Kwiatkowski (89’ Mazlum Abul), Grzegorz Mazurek (80’ Filip Kowalczyk).

Błękitni: Marek Ufnal - Piotr Wojtasiak, Maciej Liśkiewicz, Patryk Burzyński, Rafał Gutowski - Wojciech Fadecki, Filip Karmański, Damian Mosiejko (85’ Radosław Wiśniewski), Karol Orłowski (46’ Patryk Włóka), Michał Magnuski (56’ Maciej Więcek) - Patryk Skórecki.

Żółte kartki: Wojcinowicz (Legionovia) - Liśkiewicz, Wojtasiak, Włóka (Błękitni).

Sędzia: Marcin Bielawski (Katowice).