Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Niemoc trwa. Piąty mecz bez zwycięstwa Błękitnych Stargard

Dodano: 7 lat temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard zremisowali w niedzielę z Olimpią Elbląg 0:0.

To czwarty remis naszej drużyny a trzeci bezbramkowy. Stargardzianie rozpoczęli sezon od zwycięstwa nad dobrze spisującym się później GKS-em Bełchatów. Później jednak wygrać już nie potrafili. Pomimo niekorzystnej serii Błękitni plasują się na dziewiątej pozycji w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów.

W pierwszej połowie z boiska wiało i to nie tylko ze względu na warunki atmosferyczne, które nagle się zmieniły. Goście grali z wiatrem, ale tego nie wykorzystali, więc poza nielicznymi wyjątkami wiało nudą. Jedyne, czego nie brakowało to ostrej gry a sędzia Łukasz Karski na wiele pozwalał.

Najgroźniejszy strzał w 18. minucie oddał Maciej Więcek. Skrzydłowy był aktywny, ale na drugą część już nie wyszedł. Zastąpił go Rafał Gutowski. Więckowi, podobnie, jak całej drużynie brakowało wykończenia.

Na murawie zameldował się też Sebastian Inczewski. Błękitni mieli moment, w którym zepchnęli przeciwnika do głębokiej defensywy. Najlepiej prezentowali się pomiędzy 52. A 55. Minutą. Skuteczności brakowało jednak Wojciechowi Fadeckiemu. Po drugiej stronie odpowiedział Piotr Kurbiel, ale pewnie interweniował Mariusz Rzepecki. W końcówce Błękitni wyraźnie osłabli. Mieli jednak piłkę meczową. Podanie od Bartłomieja Zdunka dostał Sebastian Inczewski, ale obrońcy powstrzymali stargardzkiego napastnika.

- Wynik odzwierciedla to, co się działo na boisku. Z remisu na wyjeździe zawsze jesteśmy zadowoleni. Przy wykorzystanych sytuacjach można było pokusić się o coś więcej, ale tak samo może powiedzieć trener gospodarzy - podsumował szkoleniowiec Olimpii Elbląg, Adam Boros.

Następnym przeciwnikiem naszej drużyny będzie Warta Poznań, która jeszcze nie straciła nawet punktu. Ten mecz odbędzie się w Poznaniu 2 września o 17:00.

Błękitni Stargard - Olimpia Elbląg 0:0

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik (74’ Filip Karmański), Patryk Burzyński, Tomasz Pustelnik, Hubert Kotus (69’ Bartłomiej Zdunek) - Maciej Więcek (46’ Rafał Gutowski), Damian Mosiejko, Patryk Skórecki, Patryk Włóka (46’ Sebastian Inczewski), Wojciech Fadecki - Mateusz Węsierski.

Olimpia: Wojciech Daniel - Michał Kiełtyka, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Filip Kop-Ostrowski (55’ Bartosz Danowski) - Jakub Bojas, Maciej Rozumowski, Michał Ressel, Radosław Stępień (73’ Mateusz Szmydt), Damian Szuprytowski (64’ Rafał Lisiecki) - Piotr Kurbiel (90+3’ Kacper Korkliniewski).

Żółte kartki: Mosiejko, Fadecki, Węsierski, Pustelnik (Błękitni) - Ressel, Rozumowski, Wenger (Olimpia).

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk).