Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Spójnia Stargard po turnieju w Rostocku. Trzecie miejsce naszych koszykarzy

Dodano: 7 lat temu Autor:

To było mocne przedsezonowe przetarcie dla Spójni Stargard. Nasz zespół rozegrał dwa wyrównane mecze z wymagającymi przeciwnikami.

W pierwszym pojedynku Spójnia mierzyła się z niemieckim Iserlohn Kangaroos. Stargardzianie ulegli 69:74. Łatwo nie mieli, bo rywale dysponowali liczną grupą amerykańskich koszykarzy. Do tego zdominowali strefę podkoszową, w której Spójnia doznała dużego osłabienia. Jak powiedział nam trener Krzysztof Koziorowicz - to był twardy, męski basket.

Pamiętajmy, że jest to wczesny etap przygotowań. I liga ruszy, bowiem 23 września. Spójnia w poniedziałkowy poranek wyruszy na obóz do Pobierowa. Szkoleniowiec ma nadzieję, że po kilku dniach przerwy do dyspozycji będzie ponownie Wojciech Fraś. Podkoszowego z powodu urazu zabrakło na turnieju w Rostocku. Pod jego nieobecność w sobotnim meczu 13 punktów zdobył Karol Pytyś. Również 13 oczek dołożył Alan Czujkowski a 18 Dawid Bręk.

W niedzielę nasi koszykarze pokonali duński Horsholm 79ers 67:62. W tym spotkaniu najwięcej punktów zdobył Czujkowski - 20. Dwucyfrowy dorobek mieli jeszcze Hubert Pabian oraz Marcin Dymała. Zaowocowało to trzecim miejscem a pierwszą lokatę zajął gospodarz - Rostock Seawolves.

Na tym etapie nie miejsca i wyniki są najważniejsze, choć zawsze lepiej, gdy zespół odnosi sukcesy. Swoje minuty na parkiecie dostali również rezerwowi. Po powrocie z Pobierowa Spójnia zagra serię sparingów w hali OSiR. Rywalami w dniach 2-3 września będą Kotwica Kołobrzeg, Biofarm Basket Poznań i Sokół Międzychód.