Dzisiaj jest: 24.7.2017, imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Lato pełne remontów

Dodano: tydzień temu Czytane: 500

W kilku przedszkolach i szkołach jednocześnie prowadzone są remonty.

Lato pełne remontów
– To najlepszy czas na wykonanie modernizacji tych obiektów. Efekty prac, które są zaplanowane na wakacje na pewno pozytywnie zaskoczą kadrę, ale przede wszystkim wychowanków – mówi Ewa Onderek, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego.

Kwestią kilku najbliższych dni jest rozpoczęcie remontu Przedszkola Miejskiego nr 6. W ramach robót wykonana będzie gruntowna termomodernizacja budynku. Zaplanowano m.in. ocieplenie ścian, wymianę pokrycia dachu oraz okien i drzwi. Ulepszony będzie też system wentylacji i centralnego ogrzewania. Poza tym obiekt zyska nową instalację elektryczną i oświetlenie.

 

Co ważne – przy „szóstce” pojawi się instalacja fotowoltaiczna. Cały projekt pochłonie ok. 2 400 000 zł, z czego dofinansowanie to aż ok. 2 020 000 zł. Prace mają być wykonane do końca wakacji. W ramach tego samego projektu w przyszłym roku termomodernizacji poddany będzie budynek Szkoły Podstawowej nr 3.
 

W Szkole Podstawowej nr 1 trwa remont łazienek i malowanie pomieszczeń, w których czas spędzają przedszkolaki. W trakcie naprawy jest też plac zabaw. W „piątce” odnawiany jest parkiet sali gimnastycznej i niecka basenu. W SP nr 6 odbywa się malowanie niemal wszystkich pomieszczeń. Wymieniane są też okna i drzwi. W Gimnazjum nr 1 powstają nowe toalety, a w Gimnazjum nr 3 zaplanowano odświeżanie korytarza i holu. Jak już informowaliśmy – w gimnazjach nr 2 i 4 trwa gruntowna przebudowa w sumie 10 sal, w których prowadzone będzie wychowanie przedszkolne.

W pozostałych placówkach malowane są pomieszczenia, wymieniane podłogi i instalacje elektryczne. Wszystkie roboty mają się zakończyć przed pierwszym dzwonkiem we wrześniu.

Zdjęcia: UM w Stargardzie
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.