Dzisiaj jest: 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Niedzielne Spotkanie Historyczne - aktualizacja - nowy temat

Data wydarzenia: Lokalizacja: Piwnica TPS (pod ratuszem) Dodano:
Niedzielne Spotkanie Historyczne - aktualizacja - nowy temat
Aktualizacja.
Z przyczyny losowej dr M. Ogiewa – Sejnota nie wygłosi prelekcji w ramach Niedzielnego Spotkania Historycznego. Ale samo NSH nie jest odwołane.

Jerzy Waliszewski przedstawi temat: „Co jeszcze można odkryć w Stargardzie?” Opowie o: fascynujących obiektach wydobytych z ziemi, ze stropu, zza mebli aptecznych , z piwnicznych murów, z kloak etc. Zaproponuje wspólną odpowiedź na postawione pytanie. Całość okrasi fotografiami, reprodukcjami i opowieściami o przeszłości, miejscach i ludziach.


Serdecznie zapraszamy na kolejne Niedzielne Spotkanie Historyczne, które rozpocznie się 10.grudnia br. o godz. 11:00 w Piwnicy TPS. Dr Monika Ogiewa - Sejnota zaprezentuje temat: „Co kryje w sobie stargardzki rynek? Kilka słów o roli Rynku Staromiejskiego w historii miasta”.
 Będzie mowa o: targach i wielkich jarmarkach, okazałych i pięknych kamienicach, Giełdzie, ratuszu i odwachu, wizytach monarszych i nie tylko, pomniku Germanii i  powojennych losach Rynku Staromiejskiego.

Do zobaczenia.

Towarzystwo Przyjaciół Stargardu

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wisola - wspomnienie z pleneru. GALERIA