Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

PATRYCJA GROSS NOWYM WÓJTEM GMINY STARGARD

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Ponad 60 procent głosów zdobyła Patrycja Gross, kandydatka na wójta gminy Stargard.

PATRYCJA GROSS NOWYM WÓJTEM GMINY STARGARD

Ponad 60 procent głosów zdobyła Patrycja Gross, kandydatka na wójta gminy Stargard. Tym samym, jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, uzyskała 2246 głosów poparcia. Taki wynik oznacza znaczącą przewagę nad jej największą konkurentką, Beatą Wilk, na którą oddano 1363 głosy. 


II tura wyborów w gminach powiatu stargardzkiego na burmistrzów i wójta odbyła się w niedzielę, 21 kwietnia. Oprócz wójta gminy Stargard wczoraj wybierano również burmistrzów gmin Chociwel i  Suchań. W tych miejscowościach na stanowiskach pozostaną dotychczasowi gospodarze, albowiem to właśnie oni otrzymali zdecydowaną większość głosów. Stanisław Szymczak nadal będzie piastował urząd burmistrza gminy Chociwel (zdobył 1475 głosów). Jego konkurentka, Agnieszka Knafel - 983 głosy. W Suchaniu na stanowisku burmistrza pozostanie Stanisława Bodnar, która uzyskała ponad 55-procentowe poparcie i tym samym zdeklasowała Piotra Niemczynowicza z ponad 44-procentowym wynikiem na „tak”. 

Nowa pani wójt gminy Stargard, czyli Patrycja Gross do tej pory była dyrektorką Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie. Ma 46 lat, wyższe wykształcenie  i mieszka w miejscowości Święte. Nie przynależy do żadnej partii politycznej, a do wyborów przystąpiła z KWW Radni dla Mieszkańców.

„Jestem bardzo szczęśliwa i pełna euforii. Cieszę się, że udało mi się osiągnąć tak dobry wynik”
- mówi Patrycja Gross. Zapowiada też, że urzędowanie rozpocznie od spełniania obietnic wyborczych. „Zacznę od tego, co obiecałam moim wyborcom. Sprawdzę potencjał moich współpracowników i zorientuję się w możliwościach pozyskania dodatkowych pieniędzy dla gminy. Najważniejszy jest dla mnie poziom życia mieszkańców gminy Stargard, a na jego poprawę potrzebne są dodatkowe fundusze” - dodaje.

Zaprzysiężenie nowej pani wójt zaplanowano na 7 maja. Odbędzie się ono podczas sesji Rady Gminy Stargard. 

Źródło foto: profil Fb Patrycja Gross

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja