Dzisiaj jest: 23.4.2024, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

WMLKS Pomorze z medalami

Dodano: 9 lat temu

Silna reprezentacja Stargardu wzięła udział w XX Ogólnopolskim Finale Biegów Przełajowych.

Zawodnicy wrócili z Wolborza z medalami i bardzo dobrymi wynikami. Konkurencja była silna. W zmaganiach wzięli udział sportowcy z dziesięciu województw. Rywalizacja odbywała się w szesnastu kategoriach wiekowych.

Trasa w Wolborzu była trudna. Reprezentanci naszego miasta poradzili sobie z nią bardzo dobrze. Zdobyli pięć zwycięstw, jedno drugie i dwa trzecie miejsca.

Równych sobie nie miała Paulina Kaczyńska w biegu na 4000 m, zwyciężając z pod 2-minutową przewagą. Eliza Lenartowicz została zwyciężczynią w biegu juniorek na dystansie 3000 m. W pokonanym polu pozostawiła aktualną Mistrzynię Polski. W tym samym biegu Dominika Wiśniewska przybiegła na czwartym miejscu.

Podium w kategorii juniorek młodszych w całości należało do WMLKS Pomorze. Najlepsza była Aleksandra Wiktorczyk. Za nią przybiegła Anna Wiktorczyk, a na trzeciej pozycji zameldowała się Klaudia Ziółkowska.

Dobrze zaprezentowali się również panowie. W biegu mężczyzn na 5000 m z ogromną przewagą zwyciężył Damian Kabat. Na trzecim miejscu na metę dotarł Wojciech Piwowarczyk. W kategorii juniorów młodszych zdecydowane zwycięstwo odniósł Jakub Woźniak. Na piątym miejscu zameldował się Marcin Jakubik.

Trenerem prowadzącym zawodników jest Zbigniew Krzysiek.

Zdjęcia: WMLKS Pomorze Stargard
Źródło: Urząd Miejski