Rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjnego "Flora In Vitro", którego celem jest popularyzacja wiedzy o bioróżnorodności naszego regionu oraz nowoczesnych, biotechnologicznych metodach jej ochrony.
Projekt "Flora In Vitro" ma na celu przedstawić uczestnikom projektu wiedzę dotyczącą zagrożonych gatunków roślin Pomorza Zachodniego oraz metody pozwalające na ich zabezpieczenie przed wyginięciem. Głównym celem projektu "Flora In Vitro" jest zapoznanie uczestników z możliwościami, jakie dają roślinne kultury in vitro oraz biologia molekularna w zabezpieczeniu i rozmnażaniu na dużą skalę gatunków roślin zagrożonych wyginięciem lub wymarłych w środowisku naturalnym. Dzięki tym metodom, w dobie wielkiego wymierania gatunków, możliwe staje się zachowanie bioróżnorodności i reintrodukcji do środowiska naturalnego roślin, które zniknęły z naturalnych siedlisk na skutek działalności człowieka. Różnorodność planowanych działań w ramach projektu umożliwi dotarcie do szerokiej grupy odbiorców, w tym przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, nauczycieli, studentów oraz uczestników Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Dzięki temu projekt ma szansę na szeroki wpływ i zwiększenie świadomości ekologicznej w lokalnej społeczności – dr Paulina Król.
Pomysłodawczynią projektu jest dr Anna Kujawska, a wspomagają ją w realizacji: dr Paulina Król oraz dr Piotr Karczyński
Projekt "Flora In Vitro" uzyskał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Tu jesteś:
- Wiadomości
- Edukacja
- Ekologia w Przedszkolu Miejskim nr 2. [VIDEO]