Dzisiaj jest: 28.3.2024, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Koniec serii Błękitnych Stargard

Dodano: rok temu Autor:

W 32. kolejce III ligi po bezbarwnej grze piłkarze Błękitnych Stargard przegrali z Pogonią Nowe Skalmierzyce 0:2.

Do sobotniego meczu gospodarze przystąpili z serią pięciu spotkań bez porażki (dwa zwycięstwa i trzy remisy). Goście mieli podobną serię, ale trzy razy wygrali i dwa razy zremisowali. Po wizycie w Stargardzie to Pogoń Nowe Skalmierzyce przedłużyła swoją passę.

Zajmujący 11. miejsce Błękitni (41 punktów) tracili do ósmej Pogoni cztery "oczka". Po 32. kolejce już wiadomo, że stargardzki zespół nie dogoni przeciwnika, z którym ma też fatalny bilans bezpośrednich pojedynków. Obie drużyny spotykają się ze sobą od dwóch sezonów i wszystkie cztery mecze wygrała Pogoń (bilans bramek 9:1).

W sobotę do gry po dłuższej pauzie powrócił Maciej Liśkiewicz. Kilka razy zespół przed stratą gola ratował inny doświadczony obrońca, Ariel Wawszczyk. Po spokojnych pierwszych minutach inicjatywę przejęli jednak rywale. W doliczonym czasie do pierwszej połowy prowadzenie dał im Krystian Szczepaniak, a w 74. minucie rezultat ustalił Krzysztof Dymarski. Strzałów na bramkę Konrada Reszki było jednak zdecydowanie więcej.

Przed Błękitnymi w tym sezonie jeszcze dwa mecze - wyjazd do lidera tabeli, Olimpii Grudziądz (10 czerwca, godz. 18:00) oraz domowy pojedynek z Unią Swarzędz (17 czerwca, 17:00).

Błękitni Stargard - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:2 (0:1)
0:1 - Krystian Szczepaniak 45+1'
0:2 - Krzysztof Dymarski 74'