Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Kiedy warto skorzystać z usług prywatnego detektywa?

Dodano: 2 miesiące temu

Jeżeli sądzisz, że usługi agencji detektywistycznej nigdy nie będą Ci potrzebne – jesteś w dużym błędzie.

Kiedy warto skorzystać z usług prywatnego detektywa?

Jeżeli sądzisz, że usługi agencji detektywistycznej nigdy nie będą Ci potrzebne – jesteś w dużym błędzie. W dzisiejszym świecie rządzi informacja, a ten, kto ma dostęp do wiadomości o autentycznych, choć nieraz ukrywanych faktach – będzie w dużo lepszej sytuacji. Choć praca tego typu kojarzy się na ogół dosyć spektakularnie, w rzeczywistości nie przypomina zbyt mocno filmów kryminalnych.
 

Detektyw jako źródło informacji gospodarczych

Pozyskiwanie informacji i ustalanie różnych (nieraz newralgicznych) faktów to podstawowy obszar działania detektywów. Kiedy usługi tego rodzaju stają się najbardziej potrzebne? Choć większości z nas przychodzą do głowy od razu sprawy rozwodowe oraz zrozpaczeni małżonkowie, którzy szukają dowodów zdrady – nie jest to jedyna sytuacja, gdy detektyw może być naprawdę użyteczny.

Również wszyscy, którzy prowadzą mniejsze lub większe firmy i zastanawiają się nad podjęciem współpracy z nowym kontrahentem lub wspólnikiem – mogą bardzo skorzystać, zatrudniając detektywa. Sprawny specjalista tego typu stosunkowo szybko będzie w stanie ustalić, czy mamy do czynienia z uczciwą propozycją i czy potencjalny wspólnik, który tak bardzo zabiega o nasze zaufanie, w istocie na nie zasługuje. Detektywi sprawnie prześledzą jego przeszłość oraz wyłapią wszystkie niepokojące dane. Tak więc obszar działalności gospodarczej oraz, przede wszystkim, wiarygodności w interesach – to bardzo ważne pole, na którym agencja detektywistyczna może zdziałać wiele dobrego.
 


 

Detektyw jako źródło cennych informacji finansowych

Nieuczciwi dłużnicy to plaga dzisiejszych czasów. Jeżeli tylko mamy podejrzenia, że ktoś, kto nie opłacił nam w czasie faktury lub nie uregulował innego rodzaju należności – ukrywa swoje dochody, warto wtedy zwrócić się po pomoc do detektywa. Ustalenia tego typu stają się szczególnie ważne, gdy chodzi o znaczne kwoty albo w sytuacji, gdy prowadzone jest już postępowanie komornicze. Istnieje szereg innych sytuacji, gdy tego typu wiedza (czyli klarowne ustalenia co do czyjejś faktycznej sytuacji majątkowej) jest bardzo potrzebna. Weźmy choćby sprawy spadkowe, gdy istnieje konflikt między dziedziczącymi osobami. Ktoś może przedstawiać się jako ubogi, aby zyskać więcej w negocjacjach.

Zaznaczmy w tym miejscu, że żadna szanująca się agencja nie będzie działać wbrew polskiemu prawu. Grozi to niemiłymi konsekwencjami – przede wszystkim utratą licencji. Dodajmy, że nielegalnie uzyskane dane nie mogą służyć za dowód przed sądem.


Detektyw Wrocław - pomoc w kontroli pracowników na L4

Detektywi przydają się bardzo wszędzie tam, gdzie państwowe narzędzia kontroli (w tym np. kontroli własnych pracowników) są zbyt sztywne, a przez to nie spełniają swojego zadania. Tak właśnie wygląda sprawa z osobami, które są zatrudnione, a nieuczciwie wyłudzają zwolnienia L4. I choć z dokumentacji wynika, że dany pracownik jest obłożnie chory i leży w swoim łóżku, to spędza ten czas zupełnie inaczej. Profesjonalny detektyw pomoże w zebraniu konkretnych dowodów, jak sprawy mają się w istocie. Będą to np. fotografie lub też nagrania video. Warto wiedzieć, czy faktycznie można polegać na ludziach, których się zatrudniło.


Detektyw jako obrona przed nieuczciwą konkurencją

Choć niektórym wydaje się, że czasy dzikiego kapitalizmu mamy już za sobą, nie jest tak do końca. Nieuczciwe praktyki pomiędzy konkurującymi ze sobą firmami nie należą niestety do rzadko spotykanych. Najczęstszym problemem jest szkalowanie i rozpowszechnianie nieprawdziwych, często bardzo krzywdzących informacji o danym przedsiębiorstwie, jego pracownikach lub samym produkcie. Zdarzają się też przypadki kopiowania produktów. Jeżeli nieuczciwe działania konkurencji będą miały szerszy zasięg, może to bardzo boleśnie odbić się na finansach szkalowanego przedsiębiorstwa. Odrobienie poważnych strat wizerunkowych i finansowych zajmuje nieraz całe lata. W takich sprawach pomoc agencji detektywistycznej jest nie do przecenienia. Działania detektywów zaowocują zebraniem kompletnego materiału, który pozwoli na wszczęcie działań przez prokuraturę.

Tak więc – nie tylko zazdrosne żony potrzebują pracy profesjonalnych agencji detektywistycznych. Również każdy, mniej lub bardziej związany z biznesem może potrzebować sprawnego ustalenia konkretnych faktów, sprawdzenia wiadomości lub po prostu – uczciwości drugiego człowieka.


– Materiał partnera

Źródło: Tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria