Dzisiaj jest: 9.12.2022, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

PRACOWNICY SOCJALNI ŚWIĘTUJĄ

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Zachodniopomorskie obchody odbyły się w tym roku w Stargardzkim Centrum Kultury.

PRACOWNICY SOCJALNI ŚWIĘTUJĄ

„To dla mnie zaszczyt i honor być tu dzisiaj z Wami. Cieszę się, że świętujemy właśnie w Stargardzie, bo to miasto jest liderem w dziedzinie polityki społecznej nie tylko na mapie Pomorza Zachodniego, ale całej Polski. To właśnie tu rozpoczynały się innowacyjne przedsięwzięcia w zakresie pracy socjalnej”- powiedział marszałek Olgierd Geblewicz,  rozpoczynając uroczyste obchody Dnia Pracownika Socjalnego.

Spotkanie odbyło się w Stargardzkim Centrum Kultury, a wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz miasta, powiatu, województwa i senatu.

Najważniejszymi uczestnikami byli jednak pracownicy sektora pomocy społecznej, którym, jak powiedziała senator Magdalena Kochan, zawdzięczamy „powrót pokrzywdzonych ludzi do normalnego życia”. ”Jesteście zawsze gotowi do pomocy. Tworzycie naszą rzeczywistość,  bez Was byłaby ona dużo trudniejsza do zniesienia” - tymi słowy zwróciła się do pracowników socjalnych zebranych na sali.

Podziękowania i najlepsze życzenia dla zgromadzonych przekazała również Członkini Zarządu Województwa - Anna Bańkowska. „Pracownik socjalny to człowiek, który wyciąga pomocną dłoń do ludzi w trudnej sytuacji. Urząd Marszałkowski jest do Państwa dyspozycji. Zawsze możecie na nas liczyć” - podkreśliła w swoim wystąpieniu.

Uroczystość zakończyła się wystąpieniem Rafała Żaka-trenera, mówcy i autora wielu książek poświęconych rozwojowi ludzi i organizacji. O atmosferę artystyczną zadbał z kolei zespół „Jackpot”.

Kadra jednostek organizacyjnych pomocy społecznej  na Pomorzu Zachodnim to ogółem 6 970 osób, w tym 1 090 pracowników socjalnych. Ze wsparcia tego tysiąca pracowników, w 2021 r. skorzystało 24 039 rodzin.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Parada Mikołajów. Galeria