Dzisiaj jest: 10.12.2022, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Festiwal SONI SPATIUM

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Wielkimi krokami zbliża się II edycja Festiwalu im. prof. Marka Jasińskiego ?Soni Spatium?.

Festiwal SONI SPATIUM

Wielkimi krokami zbliża się II edycja Festiwalu im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium”. Międzynarodowa impreza rozpocznie się 16 września i potrwa do niedzieli 18 września.

Organizatorzy, czyli Fundacja Camerata przewidzieli w tym czasie mnóstwo wydarzeń artystycznych. Oprócz tych ściśle związanych z muzyką będą też wystawy i prelekcje.
 
Muzyczne świętowanie rozpocznie się w piątek złożeniem kwiatów na grobie prof. Marka Jasińskiego - wybitnego muzyka i pedagoga pochodzącego ze Stargardu. Tego samego dnia będzie można obejrzeć wystawę wspomnieniową z pierwszej edycji festiwalu w Parku Chrobrego i wziąć udział w koncercie w kolegiacie.

W sobotę wielbiciele muzyki poważnej będą mogli posłuchać chórów dziecięcych i Interludium - Artisena.

Międzynarodowy Festiwal zakończy się w niedzielę uroczystym koncertem pod batutą Szymona Wyrzykowskiego.

„Soni Spatium to bezprecedensowe przedsięwzięcie muzyczne. W Stargardzie pojawią się wybitne zespoły, które będą wykonywać muzykę profesora Jasińskiego. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość posłuchania ponad dwustu artystów, którzy wezmą udział w festiwalu” - podkreśla dyrygent.

Koncert odbędzie się o 17.00 w kościele św. Jana.
 
Wszystkie wydarzenia muzyczne są bezpłatne. 

 


Najedź na grafikę, kliknij i powiększ


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Parada Mikołajów. Galeria