Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Derby Stargardu w IV lidze. Polski Cukier Kluczevia wygrał z Błękitnymi

Mnóstwo sytuacji i tylko jeden gol.

W sobotnie gorące przedpołudnie na głównej płycie stadionu przy ulicy Ceglanej rozpoczęły się stargardzkie derby. Rezerwy Błękitnych w 2. kolejce KIPSTA IV Ligi podejmowały Polski Cukier Kluczevię Stargard.

Goście po pierwszym meczu wraz z innym spadkowiczem, Bałtykiem Koszalin byli współliderem rozgrywek, bo wygrali 6:0. Gospodarze liczyli na pierwsze punkty, bo na inaugurację przegrali 1:2 z Iskierką Szczecin. Na pocieszenie gol strzelony przez Oliviera Klisia został wybrany najładniejszym trafieniem 1. kolejki.

W sobotnich derbach bez niespodzianki. Polski Cukier Kluczevia wygrał 1:0. Rezerwy Błękitnych od awansu do IV ligi po raz szósty zmierzyły się z lokalnym rywalem i ponownie okazały się słabsze. We wszystkich derbowych meczach zdobyły tylko punkt.

Jednego z faworytów rozgrywek czekał mocny sprawdzian. Błękitni II prowadzeni przez trenera Jarosława Piskorza wzmocnili się piłkarzami z III ligi. Grali między innymi Sebastian Ginter, Mateusz Ogrodowski i Grzegorz Tarasewicz. Wszyscy kilkanaście godzin wcześniej weszli na boisko w drugiej połowie meczu z Bałtykiem Gdynia. Dodatkowo znakomita większość pozostałych graczy jest w szerokiej kadrze pierwszej ekipy Błękitnych.

W 5. minucie goście mieli szansę po rzucie rożnym, gdy główkował Adrian Mach. Później grę starali się kreować Błękitni. Nie wykorzystali jednak błędów zasłużonego golkipera, Marka Ufnala. Strzałów z obu stron nie brakowało, ale skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Z czasem coraz więcej pracy miał młody golkiper Błękitnych, Miłosz Siekacz, który w 28. i 38. minucie bronił uderzenia Kacpra Dudka. Decydującego, jak się okazało gola zdobył w 36. minucie Michał Magnuski.

Jeden z weteranów wykorzystał podanie od Kamila Bartoszyńskiego, a kilkadziesiąt sekund wcześniej zmarnował świetną sytuację po podaniu od Bartosza Sitkowskiego. Im bliżej końca tym bardziej otwierał się ten mecz. W samym doliczonym czasie Polski Cukier Kluczevia miał trzy dogodne sytuacje do podwyższenia rezultatu.

Błękitni II Stargard - Polski Cukier Kluczevia Stargard 0:1 (0:1)
0:1 - Michał Magnuski 36'

Wkrótce na portalu pojawi się galeria zdjęć z wydarzenia.