Dzisiaj jest: 28.3.2024, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Rozczarowanie przy Ceglanej. Błękitni stracili punkty

Piłkarze Błękitnych Stargard byli zdecydowanym faworytem piątkowego meczu.

Do 2. kolejki III ligi obie drużyny przystępowały w odmiennych nastrojach. Błękitni po zwycięstwie 5:2 w Gdańsku, a Bałtyk Gdynia po wyjazdowej porażce 1:3 z Unią Swarzędz. Goście pojawili się w Stargardzie zaledwie godzinę przed meczem. Nie przeszkodziło im to jednak w sprawieniu niespodzianki. Za taką można uznać remis 1:1.

Goście od początku byli groźni. W 2. minucie mieli szansę po rzucie rożnym, a w 10. minucie ich kontratak zatrzymał Ariel Wawszczyk. Ciekawe transfery oraz udana inauguracja rozbudziła apetyty kibiców, ale piątkowy mecz to zimny prysznic na rozgrzane głowy.

W pierwszej połowie najlepszą sytuację miał Adrian Kwiatkowski, który w 16. minucie po podaniu od Konrada Prawuckiego celnie uderzył na bramkę gości. Lepszy jednak golkiper. Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Sebastian Ginter, ale wiele do gry nie wniósł.

Trudny mecz powinien mimo wszystko skończyć się zwycięstwem. W 57. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Sawczak, a gola głową zdobył Damian Niedojad. Później Błękitni przeważali i kontrolowali sytuację. Nie podwyższyli rezultatu, co zemściło się w końcówce.

W 84. minucie Jan Bożym chciał w polu karnym dośrodkować, ale trafił piłką w rękę Jakuba Sawczaka. Bałtyk miał rzut karny i nie zmarnował go Igor Jankowski. W doliczonym czasie goście mogli nawet zdobyć szczęśliwe trzy punkty, ale z remisu są i tak zadowoleni w przeciwieństwie do Błękitnych.

Po dwóch meczach stargardzianie mają cztery punkty. Tracą już dwa "oczka" do Olimpii Grudziądz oraz Cartusii Kartuzy. Te zespoły grały także w piątek i dołożyły do swojego dorobku drugi komplet punktów. Do końca jednak jeszcze 32 mecze, z czego 15 następnych spotkań odbędzie się w rundzie jesiennej.

W 3. kolejce Błękitnych czeka wyjazd do Gniewina. Ten pojedynek już w środę 17 sierpnia o godz. 19:00. Powrót na Ceglaną w niedzielę 21 sierpnia (13:00), a rywalem będzie KP Starogard Gdański.

Błękitni Stargard - Bałtyk Gdynia 1:1 (0:0)
1:0 - Damian Niedojad 57'
1:1 - Igor Jankowski (k.) 85'