Dzisiaj jest: 5.6.2023, imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Kolejne dofinansowanie na dzieci ? żłobkowe 400 PLN

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Od 1 kwietnia rusza nowy rządowy program, mający na celu wspomóc rodziców w opiece nad dziećmi.

Kolejne dofinansowanie na dzieci ? żłobkowe 400 PLN

Tym razem otrzymają oni dofinansowanie do żłobka w postaci 400 PLN. Dodatek będzie dla dzieci, nieobjętych rodzinnym kapitałem opiekuńczym, czyli głównie jedynaków.

Wsparcie ma być wypłacane co miesiąc, niezależnie od dochodów rodziców. Świadczenie jest skierowane na opłacenie dziecku pobytu w żłobku bądź klubie dziecięcym malucha nieobjętego rodzinnym kapitałem opiekuńczym.

W celu otrzymania dofinansowania żłobkowego 400 PLN, należy złożyć stosowny wniosek do ZUS, Można tego dokonać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, rządowy portal Empatia lub bankowość elektroniczną.

Wnioski można składać od 1 kwietnia.


Do uzyskania świadczenia konieczne jest również przekazanie podmiotowi prowadzącemu placówkę oświadczenia zawierającego dane rodziców i dziecka. Maluch musi być zapisany do żłobka lub klubu dziecięcego wpisanego do rejestru żłobków i klubów dziecięcych, a w przypadku opiekuna - wpisanego do wykazu dziennych opiekunów.

Dofinansowanie ma nie być przekazywane do rąk rodzica, a wysyłane bezpośrednio na konto opiekuna dziennego, żłobka lub klubu dziecięcego, do którego uczęszcza pociecha.
Kwota 400 złotych to wartość maksymalna świadczenia i nie może pokrywać ona kosztów wyżywienia. Jeżeli więc rodzic za żłobek płaci przykładowo 300 złotych, to dofinansowanie wyniesie tylko 300. Jak 900, to otrzymanie maksymalne dofinansowanie 400 zł.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Zaczarowany Dzień Dziecka. Fotorelacja