Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Rodzice ruszyli po pieniądze na wyprawkę. Można już składać wnioski o 300+

Dodano: tydzień temu Autor:
Redakcja poleca!

W tym roku kontynuowany jest program „Dobry start”, w ramach którego na każde dziecko w wieku szkolnym można otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną.

Rodzice ruszyli po pieniądze na wyprawkę. Można już składać wnioski o 300+
W tym roku kontynuowany jest program „Dobry start”, w ramach którego na każde dziecko w wieku szkolnym można otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną. Od 1 lipca rodzice złożyli już prawie 700 tys. wniosków.

Wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł można składać za pomocą aplikacji mZUS, przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Jak informuje Karol Jagielski ze szczecińskiego oddziału ZUS, dofinansowanie wyprawki szkolnej w wysokości 300 zł przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność, to do ukończenia 24 lat.

W programie „Dobry start” nie ma kryterium dochodowego, więc nie są brane pod uwagę zarobki, jakie osiągają rodzice. Dofinansowanie zakupu wyprawki szkolnej, czyli np. podręczników, zeszytów czy przyborów szkolnych, należy się na każdego ucznia do 20 roku życia i wiek liczy się rocznikowo. - Oznacza to, że uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz szkół policealnych też są uprawnieni do świadczenia, jeśli wiek graniczny, czyli 20. albo 24. rok życia, osiągnęli przed rozpoczęciem roku szkolnego w danym roku kalendarzowym- informuje Karol Jagielski.

Wnioski o 300+, tylko elektronicznie, można składać od 1 lipca do końca listopada. - Jeśli poprawny wniosek wpłynie do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. Wniosek po 30 listopada będzie można złożyć tylko wtedy, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska po 30 listopada orzeczenie o niepełnosprawności- dodaje regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego.
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja