Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Niedzielny mecz PGE Spójni Stargard przełożony

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

To było gorące wtorkowe popołudnie w Energa Basket Lidze.

Niedzielny mecz PGE Spójni Stargard przełożony

To było gorące wtorkowe popołudnie w Energa Basket Lidze.

Koronawirus zaczął poważnie paraliżować rozgrywki Energa Basket Ligi. We wtorek pojawiły się oficjalne informacje o aż trzech przełożonych meczach 19. kolejki. W innym terminie niż pierwotnie planowano (niedziela 16 stycznia godz. 20:00), odbędzie się między innymi mecz PGE Spójni Stargard z Legią Warszawa.

Powodem przełożenia tego meczu są pozytywne testy na koronawirusa w zespole ze stolicy. Legię czeka kilka zmian, bo zgodnie z planem nie odbędzie się również jej środowy mecz w Fiba Europe Cup. Zagrożony jest też planowany na 21 stycznia następny mecz EBL.

Z Covid-19 zmagają się też zespoły GTK Gliwice (odwołany mecz z Twardymi Piernikami Toruń) oraz Trefla Sopot. Ostatni przeciwnik PGE Spójni (porażka 71:72) ujawnił, że trzech członków zespołu ma pozytywne testy. Nie sprecyzowano jednak czy są to nowe przypadki, czy dotyczą one również graczy, których zabrakło w niedzielnym meczu.

Po pozytywnych wynikach w Treflu zagrożona jest również PGE Spójnia. Część stargardzkiej drużyny jednak przeszła Covid-19 w listopadzie, co zwiększa szanse, że ten problem jednak ominie stargardzki klub.

Nowy termin meczu z Legią Warszawa nie jest jeszcze znany. Kiedy kolejne spotkanie rozegra PGE Spójnia? Na ten moment następny w terminarzu jest planowany na piątek 21 stycznia (17:30) pojedynek z Twardymi Piernikami. Liga zmienia plany tak żeby parować zdrowe zespoły, które nie rywalizowały jeszcze pomiędzy sobą w rundzie rewanżowej. Wszystko jednak wskazuje, że nie będzie to dotyczyło PGE Spójni, więc Biało-Bordowych w najbliższy weekend czeka przerwa.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja