Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Parlamentarzyści PO z potrójnym biurem w Stargardzie

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:

Trzy w jednym – biuro europoselskie, senatorskie i poselskie Platformy Obywatelskiej– od dziś jest otwarte dla mieszkańców Stargardu i okolic.

Parlamentarzyści PO z potrójnym biurem w Stargardzie

Siedziba znajduje się w biurowcu przy ul. Pierwszej Brygady 35. Na otwarcie licznie przybyli parlamentarzyści, marszałek województwa zachodniopomorskiego, samorządowcy i lokalni działacze.

- Cieszymy się bardzo, że mieszkańcy powiatu stargardzkiego będą mieli łatwiejszy dostęp do naszych parlamentarzystów. Biuro będzie czynne w każdy poniedziałek od godziny 17:00 – mówi Marek Stankiewicz, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie stargardzkim.

Jest to biuro europosła Bartosza Arłukowicza, senator Magdaleny Kochan i posłów: Magdaleny Filiks, Artura Łąckiego, Arkadiusza Marchewki, Grzegorza Napieralskiego i Sławomira Nitrasa.
Biuro będzie miejscem spotkań i przestrzenią do dyskusji, czego dobrym początkiem było dzisiejsze spotkanie.

- Chcemy budować silny samorząd, żeby tworzyć mądrą Polskę. Mam nadzieję, że to biuro będzie miejscem do takich dyskusji  - powiedział obecny na otwarciu Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego i jednocześnie szef PO w województwie zachodniopomorskim.

Na uroczystym otwarciu pojawił się prezydent Stargardu Rafał Zając. - Różne są definicje polityki. Do mnie najbardziej przemawia ta, że polityka to umiejętność poszukiwania wspólnych celów w grupach, które potrafią mieć rozbieżne interesy. I ja tego Państwu życzę, żeby udawało Wam się łączyć i szukać wspólnych celów – mówił prezydent.

-  Współpraca jest czymś, czego my bardzo potrzebujemy – podkreślał europoseł Bartosz Arłukowicz.

Senator Magdalena Kochan zapewniała, że parlamentarzyści będą pojawiali się w Stargardzie nie tylko od święta. – Współpracujemy z wieloma organizacjami pozarządowymi, z mieszkańcami Stargardu i powiatu z różnych środowisk.

Podczas spotkania toczyła się dyskusja na takie tematy jak m.in. problemy samorządów, zadłużenie Polski, wysoka inflacja, praworządność, rozdział kościoła od państwa.

Do stargardzkich struktur Platformy Obywatelskiej w ostatnich tygodniach dołączyło kilkunastu nowych członków. – Będziemy spotykać się w każdy poniedziałek w biurze parlamentarnym przy ul. Pierwszej Brygady 35, pokój 412 na czwartym piętrze. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podyskutować na ważne dla Polski tematy – zachęca Marek Stankiewicz.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA