Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Rząd wydłużył termin bonu turystycznego

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które jeszcze nie zdążyły wykorzystać swojego bonu turystycznego.

Rząd wydłużył termin bonu turystycznego

Rząd przedłużył termin jego ważności. Na jego wykorzystanie mamy czas do końca września przyszłego roku.

Początkowo Polski Bon Turystyczny miał być ważny jedynie do 31 marca 2022 roku. Po posiedzeniu Rady Ministrów podano komunikat o jego przedłużeniu. Teraz każdy, kto jeszcze nie skorzystał z dodatkowych 500 złotych na urlop w kraju, będzie miał na to czas aż do 31 września 2022 roku. Wydłużenie akurat o pół roku pozwoli wykorzystać bon w nadchodzącym letnim sezonie urlopowym.

Bon turystyczny miał być jednocześnie wsparciem finansowym polskich rodzin, a z drugiej strony branży turystycznej, która mocno odczuła skutki trwającej pandemii Covid-19. 
Polski Bon Turystyczny otrzymały rodziny – 500 złotych na każde dziecko do 18 roku życia oraz dodatkowe świadczenie 500 zł na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Bonem możemy płacić np. za usługi hotelarskie, pobyty w pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych, udział w kolonii, obozie sportowym czy obozie harcerskim.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA