Dzisiaj jest: 9.8.2022, imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Czasowe wycofanie auta i pozostawienie tablic rejestracyjnych. Pozytywne zmiany dla kierowców

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o zmianach, które wejdą w życie 31 stycznia 2022 roku.

Czasowe wycofanie auta i pozostawienie tablic rejestracyjnych. Pozytywne zmiany dla kierowców

Czasowe wycofanie auta

Rozszerzony o auta osobowe, zostanie katalog pojazdów, które można czasowo wycofać z ruchu z powodu uszkodzenia zasadniczych elementów konstrukcji nośnej pojazdu. Dzięki takiej opcji, na czas naprawy będzie można wycofać auto z użytkowania na okres od 3 do 12 miesięcy, ale tylko raz na 3 lata. Przywrócenie auta do ruchu będzie wiązało się z dodatkowym badaniem technicznym. Dzięki temu, na czas naprawy możliwe będzie ograniczenie kosztów ubezpieczenia auta.
Do tej pory wśród aut możliwych do czasowego wycofania z ruchu, należały samochody ciężarowe i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 t, pojazdy specjalne, ciągniki samochodowe oraz autobusy.

 

Możliwość pozostawienia tablic rejestracyjnych

Drugą ciekawą i pozytywną zamianą dla kierowców, która pozwoli odrobinę zaoszczędzić, będzie możliwość pozostawienia dotychczasowych tablic rejestracyjnych w kupionym pojeździe. Stanie się tak na wniosek kierowcy, a on sam oszczędzi około 100 złotych, na które składały się koszt nowych tablic, nalepka kontrolna i opłata ewidencyjna.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje - power & fire. Galeria