Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Kościoły otwarte, komunie będą organizowane! Jak ubrać dziecko na tę uroczystość?

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:

Pierwsza Komunia dziecka. W co ubrać? Gdzie kupić strój? O czym pamiętać?

Kościoły otwarte, komunie będą organizowane! Jak ubrać dziecko na tę uroczystość?

Kwiecień i maj 2020 roku, okazały się jedynie początkiem pandemii. A strach w tamtym okresie okazał się być trochę na wyrost. Wszystko, co najgorsze przyszło później, rok później. Marzec 2021 to rekordowe wyniki nowych zakażeń i szereg obostrzeń przeciw pandemicznych, które znaliśmy już w ubiegłoroczną Wielkanoc. Na szczęście zamknięcia nie dotyczą kościołów. Wprawdzie ograniczona jest liczba osób mogących brać udział w uroczystościach, ale nabożeństwa cały czas są odprawiane i nic nie zapowiada, aby w okresie komunijnym miało się to zmienić.
 

Rodzicu!. Niedługo twoje dziecko przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej – czy jesteś już na to przygotowany?

Pierwsza Komunia jest poprzedzona szeregiem przygotowań zarówno ze strony dziecka, jak i rodziców. Nauka modlitw, spotkania organizacyjne, próby, terminy spowiedzi i wiele więcej. Rodzice też mają pewne obowiązki na głowie. Oprócz przygotowania imprezy komunijnej dla rodziny i znajomych (wersja droższa w lokalu lub tańsza w domu) czy wyboru prezentu dla pociechy, jest jeszcze jedno, najważniejsze – dokonać zakupu stroju dla dziecka pierwszokomunijnego.  Do okresu komunijnego pozostało kilka lub maksymalnie kilkanaście tygodni, więc już czas pomyśleć o odpowiednim stroju.
 

Gdzie kupić i co wybrać na Pierwszą Komunię dla dziecka?

Pierwszy wybór to dylemat między albą a sukienką/garniturem. O ile parafia nie ma tutaj specjalnych wymagań, to wyboru dokonują rodzice. W przypadku wersji garnitur/sukienka należy kierować się zdrowym rozsądkiem i unikać myślenia o ubiorze dziecka jak na pokaz mody. Ma być elegancko i schludnie, a nie wytwornie i z przepychem. Rodzice nie powinni kierować się swoimi marzeniami z przeszłości, ani tym bardziej ubierać pociechy ekstrawagancko. Dziecko ma czuć się swobodnie i nie wyróżniać się negatywnie swoim strojem. W tym dniu powinno skupić się wyłącznie na spotkaniu z Jezusem przyjęciu pierwszej Eucharystii.
 

Na co zwracać uwagę podczas wyboru stroju?

Przede wszystkim wybieramy ubranie dobrze dopasowane. Dziecko ma wyglądać po prostu dobrze w tym konkretnym dniu. Lepiej zrezygnować z zakupu garnituru w większym rozmiarze, na zaś. Dlatego warto też wydać na ubiór rozsądne pieniądze. Wycofajmy się tutaj z zasady w stylu „postaw się, a zastaw się”.
Wśród chłopców króluje garnitur granatowy, chociaż mogą się zdarzyć także czarne lub szare. W przypadku dziewczynek wybór jest jeszcze mniejszy. Biel, ewentualnie delikatny krem.

Do tego dodatki – mucha lub krawat dla chłopca, dla dziewczynki trochę więcej: torebka, wianek lub opaska komunijna, delikatna biżuteria, ozdoba na rękę, może jakaś przypinka, białe rękawiczki.

Po zakup wymarzonych strojów komunijnych i wszystkich dodatków zaprasza sklep Arabeska w Stargardzie, mieszczący się przy ul. Marszałka Piłsudzkiego 12. Arabeska to ogromny wybór garniturów oraz sukienek komunijnych bardzo dobrej jakości i w rozsądnych cenach.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA