Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Opublikowano rozporządzenie dot. małoletnich na ulicach w czasie ferii

Dodano: 3 miesiące temu

W poniedziałek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano zapowiadaną nowelę rozporządzenia znoszącą obostrzenia dotyczące przebywania małoletnich na świeżym powietrzu tylko pod opieką dorosłych.

Opublikowano rozporządzenie dot. małoletnich na ulicach w czasie ferii

W Dzienniku Ustaw w pojawiła się nowela rozporządzenia ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, która wykreśla z obowiązującego rozporządzenia paragraf 9. dotyczący obostrzeń w przebywaniu małoletnich do lat 16 na świeżym powietrzu.
 

Zgodnie z tym paragrafem, do 17 stycznia 2021 r. od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00–16.00, przemieszczanie się małoletnich do ukończenia 16. roku życia może się odbywać wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej. Takiej opieki dzieci nie muszą mieć, jeśli przemieszczają się np. do placówki oświatowej lub miejsca przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie lub egzaminu zawodowego.
 

Nowe przepisy, znoszące obecny zakaz, wejdą w życie 5 stycznia.
 

Zmiany w rozporządzeniu zapowiedział w poniedziałek na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. "Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania" - mówił minister.

(PAP)

Autor: Michał Boroń

Źródło: www.kurier.pap.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA