Dzisiaj jest: 23.1.2021, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Wygodniej po cmentarzu

Dodano: 2 miesiące temu

Trwa remont alejek na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki.

Wygodniej po cmentarzu

Już niedługo spacer po nekropolii będzie bardziej komfortowy. Wartość prac to 616 000 zł. Inwestycję prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.
 

W ramach remontu nowa, wygodna nawierzchnia pojawi się na całej długości alei głównej. W ubiegłym roku kostkę położono na 100 m tej drogi. Nasadzono również drzewa. Pod koniec tego roku cała aleja nr 1 będzie już miała nową nawierzchnię. W tym czasie częściowo wyremontowane zostaną też alejki nr 3 i 4. Z kolei w lutym zakończą się prace na całej długości drogi nr 2. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wiosną stargardzianie będą mogli korzystać z 3700 m2 odnowionych alejek na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki.
 

W naszym mieście są dwie duże nekropolie, na których łącznie spoczywa ok. 35 000 osób. Pierwszy cmentarz został założony na początku XX wieku przy ul. Kościuszki, a niemalże 100 lat później przy ul. Spokojnej/Giżynek powstał kolejny – nowy cmentarz. W październiku 2019 r. radni Rady Miejskiej zdecydowali, że w przyszłości może być powiększony o ponad 10 hektarów.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Polski Cukier Toruń. GALERIA