Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Testery narkotyków dla stargardzkich policjantów

Dodano: rok temu

W piątek, 30 października w sali stargardzkiego starostwa odbyło się przekazanie zakupionych dla stargardzkich mundurowych 60 sztuk testerów narkotyków Drager DrugCheck 3000.

Testery narkotyków dla stargardzkich policjantów

Testy te pozwalają  na sprawdzanie pięciu klas narkotyków jednocześnie i używane będą przez stargardzkich policjantów podczas kontroli kierujących.

Dzięki dużemu zaangażowaniu Przewodniczącej Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Pani Irenie Agacie Łuckiej stargardzcy mundurowi z rąk Starosty Pani Iwony Wiśniewskiej otrzymali zakupione przez stargardzkie starostwo testery, dzięki którym w prosty i szybki sposób można sprawdzić, czy osoba badana nie zażywała narkotyków.

Przekazanie, w którym udział wzięli Starosta Stargardzki Pani Iwona Wiśniewska, Członek Zarządu Powiatu Łukasz Wilgosz, Przewodnicząca Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Irena Agata Łucka, insp. Robert Nowak Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie, a także kom. Łukasz Famulski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Stargardzie odbyło się dzisiaj w sali konferencyjnej stargardzkiego starostwa. Podczas spotkania starosta stargardzki Pani Iwona Wiśniewska dziękowała szefowi stargardzkich policjantów za ich codzienną służbę, za dbanie o bezpieczeństwo nie tylko na drogach naszego powiatu, ale także ład i porządek w przestrzeni publicznej.

W trakcie rozmowy nawiązano również do promocji zawodu policjanta i zachęcaniu nie tylko osób w wieku szkolnym, ale także tych, którzy chcieli by założyć  policyjny mundur zyskując atrakcyjną, odpowiedzialną pracę do wstąpienia w nasze szeregi.

Skuteczność testerów stargardzcy  policjanci będą mieli okazję sprawdzić już niebawem.  Testy z pewnością  pozwolą mundurowym na walkę z kierującymi, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków stwarzając tym samym  niebezpieczeństwo na drogach.  

Zostań jednym z nas !!!


http://www.stargard.policja.gov.pl

 

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA