którzy spotkali się w Domu Kultury Kolejarza, by świętować obchodzony od 1993 r. w Polsce międzynarodowy Dzień Białej Laski. Święto dedykowane niewidomym, ma przypominać o ich trudnej rzeczywistości, która upływa w całkowitym lub częściowym mroku. Tę codzienność spędzaną w ciemności rozjaśnia natomiast pomoc i obecność innych- tak ważna dla osób niewidomych i słabowidzących.
Tegoroczne obchody święta niewidomych, były jednak inne niż dotychczas. Wszystko z powodu pandemii oraz obowiązujących obostrzeń. Organizatorzy, dbając o bezpieczeństwo osób, które znajdują się w szczególnej grupie ryzyka, zdecydowali o znacznym ograniczeniu formuły spotkania w Domu Kultury Kolejarza.
Udało się jednak zaprosić przedstawicieli Koła PZN, działaczy oraz osoby zaangażowane w działalność związku. Przestrzegano przy tym wszystkich zaleceń, świętując z należnym dystansem. Impreza miała więc bardziej kameralny wymiar, co nie przeszkadzało niemal rodzinnej atmosferze spotkania z udziałem przedstawicieli władz miasta i powiatu stargardzkiego. Starostwo Powiatowe reprezentowała Monika Rygiel, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, współpracującego stale z Kołem związku niewidomych.
Wszystkich, którym mimo pandemii udało się przybyć do gościnnej Sali Domu Kultury Kolejarza, witał serdecznie Zbigniew Mycyk, prezes Koła PZN. W trakcie spotkania była również okazja, by uhonorować dyplomem, kwiatami oraz upominkiem najstarsze stażem osoby, należące do Polskiego Związku Niewidomych w Stargardzie.
Koło PZN dysponuje swoją stałą siedzibą w Domu Kultury Kolejarza. Jego gospodarz, dyrektor DKK Stanisław Bartniczak, w ciepłych słowach przypomniał o codziennej współpracy, podkreślając znaczenie działalności związku dla mieszkańców Stargardu i gmin powiatu, zmagających się z chorobami wzroku. W trakcie spotkania przekazywano sobie wzajemnie życzenia pogody ducha, wewnętrznej siły oraz wytrwania- zwłaszcza w szczególnym czasie mroku pandemii.