Dzisiaj jest: 27.10.2020, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Agencja nieruchomości -czym są i czym się zajmują?

Dodano: 3 tygodnie temu

Kiedy decydujemy się na zakup lub sprzedaż nieruchomości jest szereg kwestii, o których musimy pamiętać.

Agencja nieruchomości -czym są i czym się zajmują?
Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że tych aspektów jest tak wiele. Dlatego warto się zastanowić nad skorzystaniem z usług agencji nieruchomości. Jednak dla laika jest to również ciężkie zadanie. Przed podjęciem decyzji o nawiązaniu jakiejkolwiek współpracy warto mieć świadomość czym agenci nieruchomości się zajmują, na co możemy z ich strony liczyć, a także jakie biuro wybrać. Świadomość plusów korzystania z takich usług jest kluczowa. W innym przypadku nie wiadomo nawet czego mamy się spodziewać i wymagać. Przyjrzyjmy się tej kwestii.

Agencja nieruchomości - czyli?
Jest to instytucja, która znajduje się pomiędzy sprzedającymi, a kupującymi/ wynajmującymi nieruchomości. Nie bez przyczyny są oni nazywani pośrednikami handlowymi. Po uzgodnieniu warunków i podpisaniu umowy agent przystępuje do swojej pracy. Jeżeli ma na celu sprzedaż lokalu zaczyna od stworzenia oferty sprzedaży, zawierającej szczegółowy opis, zdjęcia, a czasem również ‘wirtualny spacer’. Następnie umieszcza ją w internecie na najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych. Z kolei jeśli szuka czegoś konkretnego dla klienta zajmuje się przeszukiwaniem ofert. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że agencja nieruchomości ma dużo większy dostęp do różnego rodzaju ogłoszeń i możliwości. Oferta to jedno, ale do tego dochodzą formalności. Tutaj możemy liczyć na kompleksową obsługę.

Czy agentom nieruchomości można ufać?
Wiele osób zastanawia się czy korzystanie z usług pośredników ma w ogóle jakiś sens i czy warto im w tej kwestii zaufać. Przecież możemy poradzić sobie samodzielnie, a oszustów nie brakuje. Jednak prawda jest taka, że lepiej zaufać sprawdzonej agencji nieruchomości, niż nieuczciwemu, prywatnemu sprzedawcy/ kupującemu. Możemy zająć się tym sami, jednak musimy zdawać sobie sprawę, że wiąże się to z poświęconym czasem i sporą dawką cierpliwości. Wykwalifikowani pracownicy mogą znacznie nam w tej kwestii pomóc. Stworzą ofertę, znajdą stosowne ogłoszenie, zwrócą uwagę na kluczowe kwestie, a także dopilnują formalności.  Dobry pośrednik to prawdziwy skarb! Wybierze najlepszą ofertę, wynegocjuje przystępną cenę, a także spróbuje rozwiązać wszelkie kłopotliwe kwestie.

Jak wybrać właściwe biuro?
Żeby rozpocząć jakiekolwiek działania, współpracę z agencją nieruchomości, trzeba najpierw zastanowić się nad jej wyborem. Jest to nasze narzędzie w walce na ogromnym rynku, na którym niekoniecznie musimy się znać. Nasz wybór powinien rozpocząć się od sprawdzenia czy nasze potencjalne biuro wpisane jest do Centralnego Rejestru Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Tym samym zyskujemy pewność, że nasz przedstawiciel działa legalnie. Kolejnym krokiem może być dokładne przejrzenie strony internetowej konkretnej agencji nieruchomości. Zwracajmy uwagę na długość funkcjonowania, informacje podstawowe, a także certyfikaty i potwierdzenia jakości świadczonych usług. Dobrze jest sięgnąć również po opinie byłych klientów konkretnej placówki, którzy z własnego doświadczenia mogą powiedzieć nam co i jak.
 
Materiał sponsorowany
Źródło: tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Enea Astoria. Photos by Jan Rybaczuk