Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Polski Bon Turystyczny: od kiedy możliwość rejestracji

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy powiedział,

Polski Bon Turystyczny: od kiedy możliwość rejestracji

że od 31 lipca rodzice uprawnieni do skorzystania z bonu turystycznego będą mogli zarejestrować się w systemie PUE ZUS i składać wnioski o jego przyznanie.
Bon będzie miał formę bezgotówkową. Osoby uprawnione otrzymają go w postaci kodu przesłanego sms-em.

"Za pomocą bonu Polacy będą mogli płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski" - informuje ZUS. Usługi muszą być jednak przeznaczone dla dzieci.

Ustawę o Polskim Bonie Turystycznym 17 lipca podpisał prezydent Andrzej Duda. Zasiłek w tej formie przysługiwać będzie na dziecko, na które otrzymuje się świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy 500+. Wartość bonu przysługującego na dziecko to 500 zł, a w przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością będzie to także dodatkowe 500 zł.
Bon Turystyczny przysługuje także na dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne poza granicami kraju i 500+ im się nie należy.


Od 25 lipca ma ruszyć rejestracja firm, które będą zainteresowane przystąpieniem do programu Polski Bon Turystyczny. Zgłoszenia odbywać się będą za pośrednictwem PUE ZUS. Lista przedsiębiorców będzie publikowana na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon będzie ważny do 31 marca 2022, nie będzie podlegał wymianie na gotówkę oraz inne środki płatnicze.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA